YALOVA POLİSİ HIRSIZLARA GEÇİT VERMEDİ

0
YALOVA POLİSİ 18 AĞUSTOS

YALOVA POLİSİ 18 AĞUSTOS

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şüphelendikleri bir aracın dur ihtarına uymayarak kaçan araçtan birçok hırsızlıktan sabıkalı şebekenin elemanları çıktı.
 
Edinilen bilgiye göre, Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelendikleri bir araca dur ihtarında bulundu. Fakat araç durmayarak kaçmaya başladı. Bunun üzerine başlayan takip, Cumhuriyet Caddesi’nde aracın başka araçlara çarpması neticesinde son buldu. Araçta bulunan 3 şahıs kaçarken, araç içerisinden çıkamayan C.G (22) adlı genç kız yakalandı. Koşarak olay yerinden uzaklaşan 3 kişi ile ilgili aramaları sürdüren Yalova polisi yaklaşık 3 gün sonra kaçan şahısların Çınarcık ilçesindeki bir evde gizlendiklerini tespit etti. Bunun üzerine sabaha karşı saat 03:30 sularında belirlenen adrese operasyon yapan ekipler K.Y (30), M.G (23) ve Y.E.A (25) adlı şahısları yakaladı.
 
Evde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait mermiler, çalıntı olduğu öğrenilen piyasa değeri 10 bin TL’yi bulan ziynet eşyaları, elektronik eşyalar ve çalıntı kimlikler ele geçirildi. Şahısların yapılan kimlik taramalarında birçok hırsızlık suçundan sabıkalı oldukları tespit edildi. Çevre illerde de çok sayıda soygun yapan şebekenin başı olduğu öğrenilen Y.E.A’nın ise kesinleşmiş hapis cezası sebebiyle arandığı öğrenildi. Polis olayla gözaltına aldığı 4 şahsı mahkemeye sevk etti.