HALK GÜNÜ HER HAFTA BİR MAHALLE DE YAPILACAK

0
BAŞKAN MUHTARLAR 18 AĞUSTOS

BAŞKAN MUHTARLAR 18 AĞUSTOS

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, rutin olarak gerçekleştirilen aylık değerlendirme toplantısında mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan ‘Halk Günü’ uygulamasının her hafta bir mahallede, o mahalle muhtarının da katılımıyla yapılması kararlaştırıldı. 
Her ay mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen mahallelerdeki talep ve şikayetleri birinci ağızdan dinleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bir önceki ayında değerlendirmesini yapıyor. Her ay toplanarak gerek vatandaşlarımızın gerekse muhtarlarımızın kendi tespit ettikleri eksiklikleri konuşuyoruz diyen Başkan Salman; “Bizlerin programladığımız çalışmalarla muhtarlarımızın ilettiği talepleri öncelikle karşılaştırıyoruz. Eksik olanları da programımıza dahil ediyoruz. Bir sonraki ay yapılanlar ve yapılmayanları masaya yatırıyoruz. Yapılmayanların nedenlerini paylaşıyor, ne zaman yapılacağını kendilerine iletiyoruz. Böylelikle düzenli olarak hem bizler hem de muhtarlarımız mahallelerde yürütülen çalışmaların takibini yapmış oluyor. Geçtiğimiz hafta ilk kez Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiğimiz ‘halk Günü’ uygulamasını mahallelerimizde yapmayı planlıyordum. Bu fikri muhtarlarımız ile de paylaştım. Bundan böyle her hafta o mahallenin de muhtarının katılımıyla halk gününü farklı farklı mahallelerde gerçekleştireceğiz” dedi. 
Mahalle muhtarları adına Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Başkan Salman’a her ay düzenlen toplantılar için teşekkür ederek, bu sayede mahallelerin sıkıntılarının daha hızlı bir şekilde çözüm bulduğunu belirtti.