ÇİFTLİKKÖY’DE SU HATLARI YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

0
17ağustos.kanalizasyonn

17ağustos.kanalizasyonn

Çiftlikköy Belediyesi ilçede yıllardan beri kullanılan içme suyu altyapısını mahalle mahalle yenileme çalışmalarına devam ediyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköy’ü modern bir ilçe haline getirip, altyapıda ve üstyapıda önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi. Başkan Silpagar ve Meclis Üyesi Turgut İşteben 500 Evler Mahallesi Mezarlığı ve bu lokasyondaki su boru hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

BAŞKAN SİLPAGAR, “ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Çiftlikköy Belediyesi’nde alt yapı ve üst yapı çalışmaları son sürat devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar önderliğinde tamamlanan sahil projesinden sonra Çiftlikköy’ün en önemli sorunlarından bir tanesi olan alt yapı çalışmaları da hız kesmiyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, göreve geldiklerinden bu yana halkın taleplerini dinlediklerini ve çözüm getirdiklerini ifade ederek, Sahil projesinin tamamlanmasından sonra,  içme suyu ve yağmur suyu kanalları projelerine başladıklarını ifade etti.

“YATIRIMLAR BİR BİR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Çiftlikköy’ü modern bir ilçe haline getirilmesi adına yatırımlar bir bir gerçekleştiriliyor. Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Sultaniye Mahallesi’nde su hattının yenileme işleri geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. 500 Evler Mahallesi Mezarlık bölgesi ve bu lokasyondaki su hatları ile ilgili yenileme çalışmalarına da başlandı. Yaklaşık 1000 metre uzunluğundaki HDPE boruların döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Başkan Silpagar, çalışmaların tamamlanması ile birlikte 500 Evler Mahallesi Mezarlığı ve bu lokasyondaki hatlardaki su tazyikinin artacağı ve böylelikle bu bölgedeki su sorununda çözüleceğini vurguladı. Başkan Silpagar, “Çiftlikköy’ün genelinde yıllardır yaşanan su şebekesi sorunu yaptığımız düzenli proje, sağlam ekip, sağlam malzeme ile teker teker giderilmeye başlandı. Vatandaşımıza söz verdiğimiz gibi alt yapıya da başlamış olduk” dedi.