SOKAK BASKETBOLUNDA KUPA SAHİBİNİ BULDU

0
17ağustos.sokakbasketbolu

17ağustos.sokakbasketbolu

Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği sokak basketbolu turnuvasında kupa sahibini buldu. Mokamp’ta yapılan turnuvanın finalinde Kaşarlar ekibini 14-8 yenen Fuce ekibi şampiyonluğa uzandı. Umut, Cem, Murat ve Sinan’dan oluşan Fuce, nefes kesen bir mücadele sonrasında güçlü rakibini 6 sayı farkla geçerek ve turnuvanın galibi oldu. Turnuvada Fuce birinciliği, Kaşarlar ikinciliği elde ederken, 3.belirleyen maçın galibi ise Diriliş’i 7-4 yenen EA Team oldu. 

KUPAYI BAŞKAN SİLPAGAR VERDİ

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Belediye Meclis Üyesi Turgut İşteben ve basketbol severlerin ilgiyle izlediği iki gün süren turnuvanın finali akşam saatlerinde Mokamp’ta yapıldı. Şampiyon Fuce ekibine madalyalarını ve kupasını Başkan Silpagar verirken, ikinciliği elde eden Kaşarlar ekibi de kupa ve madalyalarını Belediye Meclis Üyesi Turgut İşteben’in elinden aldı. Turnuva üçüncüsüne ise kupa ve madalyalarını Ayşe Ertuna verdi. Turnuvada gençler kategorisinde Başkent 3 ekibi, bayanlar kategorisinde ise Yıldızlar ekibi kupaya uzanan ekipler oldu. 

SİLPAGAR, “GENÇLERİMİZİN SPOR YAPMASINI DESTEKLİYORUZ”

Açılışını Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Çiftlikköy Belediyesi Kültür – Sosyal İşler Müdürü Alper Perihanoğlu’nun yaptığı sokak basketbolu turnuvasında toplam 16 takım mücadele verdi. Başkan Silpagar, turnuvaya katılan tüm ekipleri tebrik ederek, “Gençlerimizin sportif faaliyetlerde yer almasını destekliyoruz. Çiftlikköy Belediyesi olarak sportif etkinlikler düzenleyerek gençlerin sporla içiçe olmalarını sağlıyoruz. Sokak basketbolu hem keyifli hem de yorucu bir spor, derece alan ekipleri, katılan tüm takımları ve oyuncuları tebrik ediyorum” diye konuştu.Gençlerin büyük ilgi gösterdiği turnuva Büyük Erkekler, gençler ve bayanlar kategorilerinde yapıldı. Resmi hakemlerin yönettiği turnuvada Özel Aktif Tedavi Fizik Merkezi Sağlık Ekibi de sporcuların herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşması olasılığına göre hazır bulundu.