YALOVA ÇÖPLÜĞÜ SOKAK HAYVANLARININ BARINAĞI OLDU

0
ÇÖPLÜK

ÇÖPLÜK

Orman ve Su işleri Yalova Bölge Müdürlüğüne yapılan şikayetler üzerine Yalova çöplüğünde denetimler yapıldı.
 
 Yalova Şube Müdürü  Nevzat Alğan ve  görevli teknik ekipler,  Denizçalı Köyünde bulunan  YA-KAB Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesislerine gidilerek incelemelerde bulundu.
 
Yapılan denetim ve incelemelerde sahipsiz sokak hayvanlarının hastalıklı görünümde ve sağlıksız ortam koşullarında barındığı gözlendi.
 
Denizçalı Köyü Muhtarı ve  köylülerle birlikte yapılan toplantıda, çöplük alanında 100’ü aşkın köpek bulunduğu ve köpeklerin  gruplar halinde dolaştıkları, köpeklerin çevredeki  tarlalara, bahçede bulunan mahsullere ve insanlara zarar verdiği öne sürüldü.
 
Yalova Şube Müdürü  Nevzat Alğan, köylülerin talep ve isteklerini dinleyerek  hayvan sağlığı ve refahı açısından gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek,  öncelikli olarak hayvanların kısırlaştırılması, hasta olanların tedavilerinin yapılmasına başlandığını belirtti.
 
Yapılan inceleme ve denetimlerde , hastalıklı olan hayvanların  barınakta tedavilerine devam edilmesine, ayrıca kısırlaştırılan ve tedavileri tamamlanan hayvanların uygun olan ortamlara bırakılması için ilgili kurumların iş birliğiyle çalışmaların yapılacağı ifade edildi.