YALOVA’DAN BÜYÜK BAŞARI

0
TOBB BÜYÜK BAŞARI

TOBB BÜYÜK BAŞARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri yarışmasında dereceye giren firmalara ödülleri İstanbul Çırağan Sarayı’ndaki törenle verildi. 
 
YTSO Meclis Üyesi Serdar Yıldız’ın firması ET-SE Hayvancılık Et ve Et Ürünleri Gıda Yemek Hizmetleri Tarım Ürünleri İthalat İhracat Limited Şirketi, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi içerisinde 20.sırada dereceye girerek ödüle layık görüldü.
 
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanı Cemil Demiryürek ile çok sayıda işadamının katıldığı gece renkli görüntülere sahne oldu.  Yarışmanın birincisi 2011-2013 döneminde satış gelirlerini yüzde 8.754 oranında artıran Maren Maraş Elektrik oldu.
 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Teröre karşı verilecek mücadelenin bir parçasını da ekonomi oluşturur. Huzur olmadan ticaret, ticaret olmadan da zenginlik olmaz. Huzur-ticaret-zenginlik ancak bir arada olduğunda mümkündür” dedi.
 
Girişimciliğin Türkiye’de daha çok desteklenmesi ve takdir edilmesi gerektiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, herkesin garanti işe baktığını, kimsenin risk almak istemediğini, bu algının değiştirilmesinin zorunlu olduğunu söyledi.
 
M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 100 şirketinin rakamsal görünümü hakkında da bilgi verdi. Söz konusu 100 şirketin toplam cirosunun 2,7 milyar dolar, ortalama şirket cirosunun 25 milyon dolar, şirketlerin, 2011-2013 döneminde ortalama büyüme oranının yüzde 358 olduğunu belirterek, şirketlerin büyüme hızının Türkiye ekonomisi milli gelir artış hızından 15 kat daha yüksek olduğunu vurguladı.
 
ET-SE Hayvancılık Et ve Et Ürünleri Gıda Yemek Hizmetleri Tarım Ürünleri İthalat İhracat Limited Şirketi’nin büyük bir başarı sağladığını belirten Tahsin Becan “2011-2013 dönemindeki satış geliri artış hızına göre yapılan sıralamada en hızlı büyüyen 100 şirket arasında 20.sırada yer alan Et-Se Et Ürünleri Yalova’da 2010 yılında şirketleşerek üretimine başlamış ve 50 kişi yanında çalıştırarak il ekonomisine ve 
Türkiye ekonomisine gerek istihdam gerekse vergi ödemelerinde ciddi katkılar sağlamıştır. Türkiye ve Dünyaya ilan edilen Türkiye 100 şirketleri arasında Yalova’nın gururu olarak yer alan ET-SE Hayvancılık ve Et Ürünleri firması sahibi ve aynı zamanda YTSO Meclis Üyemiz Serdar YILDIZ’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor, ilimizden daha bir çok firmanın ulusalda başarı kazanmasını temenni ediyorum” dedi.