ESKİ VALİ ŞAHİN GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR!

0
11ağustos.eskivali

11ağustos.eskivali
Sık sık ulusal basına konu olan ve yaptığı icraatlarla tepki çeken,bir dönem Yalova Valisi olan, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin gündemden düşmüyor. Dursun Ali Şahin’in polis memuru Vedat Sayılgan kendisini makam odasına Valilik korumaları eşliğinde almasına sosyal medya hesabında tepki gösterdi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Vedat Sayılgan odasında görüşmek için gittiği Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in kendisini makam odasına Valilik korumaları eşliğinde almasına sosyal medya hesabında tepki gösterdi.

24 Temmuz 2015 tarihinde Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden, Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne atandığını ifade eden polis memuru Vedat Sayılgan, Edirne’ye atanmasının ardından yaşadığı süreci sosyal medya hesabında anlatarak, “Ben artık şahsiyet yoksunu idarecilerin olduğu, namussuzların hâkim olduğu bu polislik teşkilatından şerefimle ayrılıyorum” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

KORKUYORDUN NİYE VALİ OLDUN

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin tarafından kendisine “terörist muamelesi” yapıldığını da ima eden polis memuru Vedat Sayılgan, “Adam Edirne’ye Vali olmuş makamına beni korumalarıyla alıyor, yav kardeşim ben bu devletin polisiyim ben dağdan mı indim, benden mi korkuyorsun sen ki bu devletin koskoca valisisin g…..korkuyordun niye Vali oldun sen kendini korumaktan acizsin, bu milletin güvenliğini nasıl sağlayacaksın? Bırak işi ehline ver” şeklinde sert bir çıkış yaptı.

eski yalova valisine demedigini birakmadie18b1ce90cd151f15a23

Sosyal medya hesabında Edirne Valisi Dursun Ali Şahin dışında Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul’a ve dönemin Milli Savunma Bakanı olan, aynı zamanda yeni dönem Meclis Başkanı seçilen İsmet Yılmaz’ın danışmanına da ağır göndermelerde bulunan Vedat Sayılgan,

İSMET YILMAZ’IN DANIŞMANI

Açıklamasının devamında Eski Milli Savunma Bakanı ve yeni dönem Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın danışmanlarından biri olduğunu iddia ettiği Feyzullah A.’yı da hırsızlıkla itham eden polis Memuru Vedat Sayılgan, Yılmaz’a o kişiyi yanından uzaklaştırması çağrısında bulundu ve şöyle devam etti: “(…)daha o kadar konuşacak çok şey, çok mülki amir var ama nefesim yetmiyor zaten değmez de. Ben diyorum ki, bunlar değil vatanı kendi oturdukları koltuğu korumanın peşinde. Yazık çok yazık ülkeyi ne hale getirdiniz insanları birbirlerine düşürdünüz, Sevgiyi kardeşliği öldürdünüz. Siz namussuzların bir hesabı varsa elbet rabbimin de bir hesabı vardır. Elbet eden bir gün ne yaptıysa bulur mevlasını da belasını da. Mevlam neylerse güzel eyler” ifadelerini kullandı