EREZYON DEDE KARACA’DAN YALOVA HALKINA ÇAĞRI

0
DEDEAĞUSTOS

DEDEAĞUSTOS

 

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, bir kez daha Yalova halkını Karaca Arboretum’a davet etti. Karaca Arboretum’uTEMA Vakfı’na bağışladığını ifade eden Karaca, arboretumda 7 binin üzerinde kitap ve 7 binin üzerinde bitki çeşidi olduğunu da dile getirdi. Bu kitapların tamamını bağışladığını söyleyen Karaca, “Dileyen vatandaşlar gelip burada kalabilir, buradaki kitapları dışarı çıkarmamak kaydı ile istediği gibi okuyabilir” diye konuştu.
 
‘TEMA Vakfı’na üye olun’..
 
TEMA Vakfı’na her duyarlı vatandaşın üye olması gerektiğini ifade eden Karaca, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Karaca Arboretum’un içerisinde 7 bin çeşidin üzerinde bitki, dostça yaşıyor. 7 bin çeşit bitkinin yanı sıra 7 bin farklı kitap da bulunuyor. Bu kitapları incelemek ve ağaç müzesini gezmek isteyenleri müzemize bekliyoruz. Karaca Arboretum’un eşi benzeri bulunmuyor. Böylesine bir doğal güzelliği görmemek büyük kayıp olabilir.”
 
TEMA Vakfı’na bağışladığı arboretumu ve içerisinde bulunan evinde 7 bin çeşit kitabı koyacak yer bulamadığını ifade eden Karaca, hayatını kitaplar sayesinde şekillendirdiğini ifade etti. Evinde kitaplardan kendine yol yaptığını söyleyen Karaca, şimdilerde günlerini sadece kitap okuyarak geçiriyor.