DEPREME DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ERZURUM’DAN YALOVA’YA PEDAL ÇEVİRİYORLAR

0
DEPREME DİKKAT ÇEKMEK İÇİN

DEPREME DİKKAT ÇEKMEK İÇİN

 

Akut’un yıkıcı depremlere dikkat çekmek amacıyla düzenlediği fay hattında bisikletle 1500 kilometre projesine Erzurum’dan başlayan öğretmenler Derya Keçeci ile Mehmet Murat Boz Erzincan’a ulaştı.
Proje 17 Ağustos’ta Yalova’da sona erecek.
Kuzey Anadolu fay hattına ve Türkiye’nin deprem gerçeğine dikkat çekmek için Erzurum’dan yola çıkan 53 yaşındaki Derya Keçeci ile 47 yaşındaki Mehmet Murat Boz’a 3 kişilik AKUT ekibi takviye oldu.
Güvenlik sorunu sebebiyle Van’ın Erciş ilçesi yerine Erzurum’dan gün içerisinde saat 08.40’da yola çıkan ve Başkent Ankara ‘da öğretmenlik yapan Keçeci ile Boz, 188 kilometre pedal çevirerek saat 17.30’da Erzincan’a ulaştı.
AKUT üyeleri, kent girişinde Erzincan Bisiklet Derneği üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı. AKUT’un Başkent Ankara ekip lideri Hakan Korkut, fay hattındaki projeyi AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin sosyal sorumluluk projelerinden en mühimi olarak nitelendirdi.
Korkut, “Kuzey Anadolu Fay Hattını geçiyoruz. 17 Ağustos’ta Yalova’da olacağız. Yol boyunca da broşürler, afişler dağıtacağız, seminerler vereceğiz” diye açıkladı .
Evli ve bir çocuk babası öğretmen Derya Keçeci ile evli ve bir çocuk babası öğretmen Mehmet Murat Boz ise 11 etap ertesi Yalova’ya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
Boz “17 Ağustos çok büyük Marmara Depreminin sene dönümünde basın en son yeni açıklaması ile etkinliğimiz bitecek. Depremin hayatımızın içinde olduğunu ve hiçbir vakit unutmamamız gerekmekde olduğunu , depremle alakalı tedbirleri almadan, hayatımıza devam etmememiz gerektiğinin altını bir defa daha çizmek istiyoruz” diye belirtti