HEYELAN PAMUK SOKAĞI YUTUYOR

0
HEYELANSOKAĞI YUTTU

HEYELANSOKAĞI YUTTU

Yalova’da ocak ayından bu yana heyelanın devam ettiği Bayraktepe Mahallesi Pamuk Sokağı yavaş yavaş yok oluyor. Vatandaşlar her gece korku içinde uyuduklarını söylüyor.
 
Hala devam eden heyelan yüzünden koca bir sokak adeta yok oluyor. Devasa bir çukurun açıldığı sokakta ki evler ise yıkılma tehlikesi ile burun buruna geldi.Yalova Belediyesi bu meseleyi Ankara’ya bildirdi. Belediye meclisi ise risk altındaki binalarda yaşayanların tahliyesi yönünde karar aldı.Ankara’dan bir heyet sokakta incelemelerde bulundu. Bu süreç tam 8 ay sürdü.  Ağustos ayına kadar geçen bu korku dolu bekleyiş zarfında sokağa tek çivi dahi çakılmadı. Her gece korku içerisinde yattıklarını söyleyen sokak sakinleri ilgisizlikten şikayetçi. Sokaktaki evlerin kanalizasyon altyapısı, içme suyu altyapısı toprak kayması ile bozuldu. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla döşedikleri borular sayesinde kanalizasyon atıklarını dışarı verirken, içme suyu ise hortumlar sayesinde sağlanıyor. Evlere elektrik sokağın ortasındaki direğin yan yatması yüzünden başka direklerden veriliyor.
 
Vatandaşlar, “Artık yeter. Ne olacaksa olsun. Eğer devlet bu işe sahip çıkmayacaksa bıraksınlar biz kendi imkanlarımızla başımızın çaresine bakalım. 8 aydır sadece laf üretildi. Kimse yaramıza merhem olmadı. Kendi başımıza bırakıldık. Her gün ölüm korkusuyla yaşamak istemiyoruz” diye konuştular.
 
Sokakta aydınlatma bulunmazken sokak girişleri de kapatılmadı. Herhangi bir ikaz tabelasının bulunmadığı sokağa giren araçlar yaklaşık 2 metreyi aşan çukura uçma tehlikesi ile burun buruna geliyor.