KÖRFEZ KÖPRÜSÜ’NDE VİYADÜKLER TAMAMLANDI

0
körfezköprü viyadük 3 agu

körfezköprü viyadük 3 agu

 

 

 

 

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nde yer alan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün güney ve kuzey yaklaşım viyadüklerinin inşası tamamlandı.


Ak parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel , Ak parti Yalova İl başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve  Altınova ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, köprü çalışmalarını yerinde incelediler.

Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel inceleme sonrasında yaptığı acıklamada“ Yapımı devam eden körfez köprüsü geçiş güzergahının Samanlı tüneli kısmını ve bağlantı yollarını incelemelerde bulunduk . .İnşallah Mart 2016 tarihinde faaliyete geçecek olan Gebze-Yalova-İzmir otoyolu’nun Altınova-Orhangazi arası Yalovamızın ve bölgemizin trafik sorununun çözülmesinde fazlasıyla katkı sağlayacaktır” dedi

Önceki haftalarda 2 bin 600 ton ağırlık, 124 metre boy ve 36 metre genişliğe sahip olan, yaklaşık bir stadyum büyüklüğündeki en ağır tablanın köprüye özel bir operasyonla yerleştirildiğini anlatan Kaya, “Köprümüzün güney ve kuzey yaklaşım viyadükleri tamamlandı.

Altınova ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, ise yaptığı açıklamada “Köprümüzün 74 metre yükseklikten 56 metreye ve daha sonra da 8 metre koduna indirmek üzere bir vazifesi var. Şu anda o amaca da ulaşıldı. Ayrıca yine deniz ortasında yapılan ve iki kule açıklığı ile dünyanın en büyük dördüncü köprüsü olan kulelerimiz de tamamlandı” diye konuştu.