BOĞULARAK YAŞAMINI YİTİREN DOKTOR GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

0
doktoriçintören

doktoriçintören

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde teknenin alabora olması sonucu boğulan Özel Atakent Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Tolga Kaplan (34) için çalıştığı hastanede tören düzenlendi. Törende oğlunun tabutuna sarılan anne Ayşe Kaplan uzun süre gözyaşı döktü. Oğlunu denizden çıkartan şahsın bilgi almak için hastaneye gelmesi ve olayı anlatması üzerine anne Kaplan, “Neden 5 dakika önce kurtarmadın?” diyerek ağıt yaktı.
 
Geçen gece balık avlamak için tekneyle denize açılan aynı hastanede görev yapan 2 doktor ve 1 santral görevlisinin bulunduğu tekne alabora oldu. Denize düşen doktorlardan Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Tolga Kaplan boğularak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden genç doktor için çalıştığı hastanede tören düzenlendi. Törene AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Şahin, hastane personeli ve Kaplan’ın yakınları katıldı. 
 
Törende konuşma yapan Özel Yalova Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Şahin acılarının büyük olduğunu ve Kaplan’ın bir buçuk yıldır görevini başarıyla yaptığını söyledi. Duaların edilmesinin ardından Kaplan’ın annesi Ayşe Kaplan gözyaşları içinde oğlunun tabutuna sarıldı. 
 
Tolga Kaplan ile teknedeki Nöroloji Uzmanı Dr. Murat Albas ve hastane personeli İlker Başkan’ı sudan çıkartan Nihat Doğan’ın hastaneye gelerek başsağlığı dilemesi üzerine anne Ayşe Kaplan bir kez daha gözyaşlarına boğularak, “Oğlumu 5 dakika önce çıkartsaydın” diyerek feryat etmesi yürekleri burktu. Olayın şokunu yaşayan hastane personeli uzun süre gözyaşı döktü. Doktor Tolga Kaplan’ın naaşı okunan duaların ardından toprağa verilmek üzere memleketi Mersin’e gönderildi.