ARMUTLU SAHİLİ YOSUNLARDAN ARINDIRILIYOR

0
30tem.armutlu

30tem.armutlu

Yaz aylarının en yoğun günlerini yaşayan Yalova’nın Armutlu ilçesinde sahil vatandaşların rahatça denize girebilmeleri adına yosunlardan arındırılıyor.

Armutlu Belediyesi yaz aylarının en yoğun günlerini geçiren ilçede gerek tatilcilerin gerekse ilçede yaşayan vatandaşların rahat etmesi adına sahilde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyenin kendi imkanları ile halkın yoğun olduğu plajlarda sürdürülen çalışmalar ile gerek sahile atılan çöpler ve gerekse yosunlar temizleniyor. Bu durum vatandaşları da memnun ediyor. Sıcak havalarda sahile vuran yosunların dayanılması güç bir koku çıkardığını dile getiren vatandaşlar, “Armutlu’da deniz gerçekten çok temiz. Ancak bazen dalgalarla sahile vuruyor ve sıcak havanın da etkisiyle etrafa çok ağır bir koku yayılıyor. Belediye halkın denizden çıktığı saatlerde ya da sabahın erken saatlerinde ekiplerini sahile göndererek kıyıya vuran yosunları topluyor. Bizde rahatça denize girebiliyoruz” diye konuştular.

Armutlu Belediyesi yetkilileri ise çalışmaların yaz boyunca sürdürüleceğini dile getirerek vatandaşların her türlü şikayetlerini belediyeye iletmelerini istediler.