SALMAN’DAN ÖZSÜMER’E: YASKİ YALOVA’YI KİRLETTİ

0
27tem.vefasalman

27tem.vefasalman

Vefa Salman sosyal medya hesabıdna yaptığı açıklamada ” Kısa adı YASKİ olan (Yalova Atık Su Birliği) görevi Yalova Merkez ilçe, Taşköprü, Çiftlikköy, Termal, Kadıköy belediyelerinin ortak su atık arıtma hizmetini yerine getirmektir.

Bu birliğin yönetim kurulu AKP’li meclis üyelerinden oluşmaktadır. Birliğin yönetim kurulu başkanı AKP’li meclis üyesi Ahmet Özsümer’dir.

Cuma gününden itibaren YASKİ Başkanı AKP’li Ahmet Özsümer; deşarj sisteminin elektriğini keserek, insan ve çevre sağlığını tehdit altında bırakarak, Yalovamızda koku ve çevre kirliliğine neden olmaktadır.

Yalova Belediyesi olarak son bir yıl içinde YASKİ’ye 1.400.000 TL ödeme yapılmıştır. Yerel seçimler öncesinde AKP’li meclis üyesi Ahmet Özsümer’in başkan yardımcısı olduğu dönemde ise bir yıl içinde belediyenin YASKİ’ye ödediği miktar 170.000 TL’dir.

Bundan anlaşılacağı gibi gerçek maddi sorun olmayıp bir önceki yönetimin hesaplaşma zihniyetiyle insan sağlığı üzerinde oynanan çirkin bir oyundur.

İnsan ve çevre sağlığını tehdit altında bırakacak kanalizasyon taşması, dere ve denizlerimizde kirlilik ve salgın hastalıklara neden olabilecek bu kasıtlı sorumsuzluk anlayışına karşı Çevre Şehircilik Bakanlığı, Cumhuriyet Savcılığı ve Valilik nezdinde gerekli yasal girişimlerde bulunacagimızı bildirir, bu ahlaksızlığı kamuoyunun takdirine saygıyla sunarım” dedi.