Subaşı’nda şehitlere vefa

0

Vatan savunması esnasında hayatını kaybeden iki şehidimiz için Subaşı Belediyesi tarafından yaptırılan anıtlar törenle açıldı.

1994 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan Piyade Komando Er Çetin Ceylan ile 2003 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan Jandarma Komando Er Serkan Gündüz için Subaşı Belediyesi tarafından anıt yaptırıldı. Denizgören ve Altınkent mahallelerinde yaptırılan iki anıtın açılışına şehitlerin yakınları, İlçe Jandarma Komutanı Burak Kılıç, İlçe Müftüsü Recep Eren ve vatandaşlar katıldı.

Törene katılan şehit anneleri Nazikar Ceylan ile Ayşe Gündüz’ün ellerini öpen Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “En yüce mertebelerinden birine ulaşan iki şehidimizin isimleri bundan böyle beldemizde yaşayacak. Şehitlerimize, gazimize olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Biz de bu yüzden en azından minnetimizi göstermek adına böyle iki anıt yaptırdık. Onlar nezdinde vatan savunmasında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum” dedi.