İddialar havada uçuşuyor!

0

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan, ‘Beştepe’ye giden CHP’li’ iddiasının kaynağının Talat Atilla olduğunu söyledi. Açıklama yapan Atilla, istihbaratı CHP’li bir kaynaktan aldığını ve Kılıçdaroğlu’na da doğrulattığını belirtti.

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan, ‘Beştepe’ye giden CHP’li’ iddiasının kaynağını açıkladı. Turan, kaynağının Talat Atilla olduğunu söyledi.

İddianın sahibi Rahmi Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden ismin Muharrem İnce olduğunu öne sürmüştü.

İnce ise bu iddialara sert tepki göstererek, “Görüşme gerçekleştirdiysem Taksim’de kendimi yakarım” ifadesini kullanmıştı.

Turan, CHP’li bir ismin Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddiası ile ilgili bir yazı yazmıştı.

ATİLLA: HABERİ KILIÇDAROĞLU’NA DOĞRULATTIM

Rahmi Turan’ın iddiasının kaynağı olarak gösterdiği Talat Atilla’dan açıklama geldi. “Rahmi Turan “gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği ve Rahmi Turan’ı korumak için “benim dememeyi tercih ettim” açıklamasında bulundu.

Kendisine ulaşan bilgiyi birçok kaynaktan doğrulattığını anlatan Atilla, “Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım” dedi.

“Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li” diyen Talat Atilla, “Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu” ifadelerini kullandı.