Çiftlikköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

0

Çiftlikköy’de 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları Çiftlikköy Belediyesi ev sahipliğinde Çiftlikköy Yeni Düğün Salonu’ndan gerçekleştirildi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, ilçe protokolü ve öğretmenler düzenlenen programa iştirak ettiler.

24 Kasım Öğretmenler günü programının açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir gerçekleştirerek şu ifadeleri kullandı: “Literatürde 24 Kasım tarihi öğretmenler günü olarak yerini alarak, öğretmenin emeği ve değeri senede sadece bir günde hatırlanan hale gelmiştir. Oysaki Hz.Ali” Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” sözü ile biz öğreticilere yüklediği payenin ne kadar ulvi bir görev olduğunu en güzel şekilde ifade ederek asıl değerine vurgu yapmıştır. Biz çok büyük bir camianın parçasıyız. Çok büyük ve güçlü bir ülkenin geleceğini inşaa eden değerli meslektaşlarım hep birlikte gelecek için inançla, fedakârlıkla, hoşgörüden taviz vermeden her fikri, her rengi kucaklayarak yarınlara birlikte huzur dolu yol almamız dileğiyle öğretmenler gününüz kutlu olsun.”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise kendisinin de bir eğitimci olduğunu hatırlatarak değerli meslektaşlarım diyerek başladığı konuşmasında, “Eğitim camiasının kıymetli neferleri bende bir eğitimci olarak sizlerle burada bulunmaktan büyük bir kıvanç ve onur duyuyorum” dedi.

Başkan Silpagar konuşmasına şu şekilde devam etti: “Gelecek Gençlerin, Gençler İse Öğretmenlerin Eseridir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve şükranlarımı sunuyorum. İlmi elinde tutan milletler, ilmi elinde tutmayan milletleri yönetir. Şu anda ilim ve irfanın ülkemize getirilme zamanıdır. “En hakiki mürşit ilimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerine sesleniyorum artık bu ilimler bize gelsin. Bu aziz milletin 6 kıtaya hükmetme zamanı geldi de geçiyor bile. Bu bağlamda siz değerli öğretmenlere çok fazla iş düşüyor. Çiftlikköy belediye başkanı olarak göreve geldiğim günden bu yana eğitim ve öğretim alanında duyulan birçok ihtiyacı gidermek için elimden gelen gayreti gösterdim ve göstermeye devam edeceğim. Buradan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygı ve selamlarımı iletiyorum.”

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından öğretmenler günü ile ilgili gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından takdim edildi.

Çiftlikköy Belediyesi tarafından ikram edilen yemeklerin ardından minik öğrencilerin gerçekleştirdiği halk oyunları ve öğretmenler korosu izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.