Yalova Belediyesi’nde bir ilk…

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatları doğrultusunda Yalova Belediye Meclis toplantısında bir ilk gerçekleşti.

Yapılan alt yapı çalışmalarının ardından Yalova Belediyesi Dinçer İlhan Belediye Meclis Salonunda canlı olarak verilen Ekim Ayı Meclis Toplantısını vatandaşlar Youtube üzerinden canlı izleme imkanı buldu. Yalova Belediyesinin ilk kez yapmış olduğu uygulama bundan böyle her Belediye Meclis Toplantısında yapılacak.

Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla yollarına devam ettiklerini belirten Başkan Salman; “Göreve başladığımız günden itibaren birçok belediyeye örnek olacak projelere imza attık. Yapmış olduğumuz uygulamalar diğer belediyeler tarafından örnek alındı ve uygulanmaya başladı. Bunlardan biride şeffaf belediyecilikti. Bunu biz bir tık daha yukarı taşıyarak, meclisimizde alacağımız kararları anlık olarak vatandaşlarımızla canlı olarak paylaşmak istedik. Bunun ilkini Ekim ayı meclisimizde gerçekleştirdik. Bundan böyle meclis toplantıları başta olmak üzere bir çok çalışmalarımızı canlı olarak takip edebileceksiniz” dedi.