Gaziler Günü Çiftliköy’de kutlandı..

0

Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile gazilik ünvanının verildiği 19 Eylül 1921’in yıldönümünde Gaziler Günü tüm ülkede olduğu gibi Çiftlikköy’de de yapılan törenle kutlandı.

Çiftlikköy’de 23 Nisan Meydanı’nda yapılan törene Kaymakam Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra, Garnizon Komutan Vekili Hv.Alb. Akif Ersan Kıvılcım ve ilçe protokolü ile gazilerimiz de katıldı.

İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Çiftlikköy Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından gaziler adına konuşmalar yapıldı.

Konuşmaların ardından bir öğrenci günün anlam ve önemini belirten şiirini okudu. Ardından Çiftlikköy Kaymakamlığı’nda Başkan Silpagar’ın katılımıyla ilçe protokolü ilçedeki gazilerle bir araya geldi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile gazilik ünvanının verildiği tarih olan 19 Eylül 1921’in yıldönümünde gazilerimizin gününü kutladığını belirterek, “Millet olarak bağımsızlığımızı, birlik ve beraberliğimizi, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Unutmamalıyız ki, ülkemizin her karış toprağı gazi ve şehitlerimizin kanlarıyla savunulmuştur. Gazi milletimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.