Vali Erol; Şehitlik ve gazilik Türk Milleti için en yüce makamdır..

0

Valimiz Muammer Erol’un 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanı ile ‘Mareşal’ Rütbesinin verilişinin 98. yıl dönümünü ve ’19 Eylül Gaziler Günü’ Türk Milletinin Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi ve aynı zamanda Gazilerimize ve Şehitlerimize duyduğumuz saygının da en açık göstergesidir.

Malazgirt zaferi ile üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.

Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkarak, Vatanın bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve güvenliğini her şeyin üstünde tutarak mücadele edip ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtan gazilerimizin kahramanlıkları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Şehitlik ve gazilik, Türk Milleti için ulaşılabilecek en yüce makamdır. Bu nedenledir ki, şehitlerin, gazilerin ve onların emaneti olan gazilerimizin ve şehit ailelerinin gururlarını ve kederlerini yürekten paylaşıyoruz, milletimizin gönlünde daima özel bir yerleri olacaktır. Bu topraklar nasıl bizlere onlardan emanet kaldı ise, onlar ve aileleri de milletimize en değerli emanetlerdir. Milletimizin her bir ferdinin bu mukaddes emanetlere sadakatle sahip çıkacağına inancım tamdır. Millet ve Devlet olarak Gazilerimize taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ve hak ettikleri imkânlara kavuşmaları için bütün sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, hizmetlerin en üstünü vatan savunmasını, fedakârca en iyi şekilde yerine getiren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anarken hayatta olan tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.