Aksa Akrilik Capital 500’de

0

Akkök Holding bünyesinde Yalova’da faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, Capital 500 araştırmasında 103’üncü sırada yer aldı.

Yarattığı katma değerli ürünlerle Türkiye ekonomisine değer katan Aksa Akrilik, Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında bir kez daha yer aldı. Aksa Akrilik, Türkiye’nin dev şirketlerinin sıralandığı listeye, 2018 yılında gerçekleştirdiği 3.537.548.000 TL’lik ciroyla 103’üncü sıradan girdi. Aksa Akrilik, cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 22 arttırdı.

1971 yılından beri Yalova’da faaliyet gösteren Aksa Akrilik, 1200’den fazla çalışanı ve 502 bin metrekarelik alanda üretim yapmaktadır. Üretimdeki başarısının yanı sıra uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan Aksa Akrilik, geniş ürün gamı sayesinde halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil hammaddesi tedarik ediyor.