Özel Çocuklar kendi otoparklarını kendileri boyadılar.

0

Yalova’da yaşayan özel çocuklar, Yalova Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde yer alan engelli park alanının yenilenmesine katkı sağlayarak bir farkındalık projesine daha imza attılar.

Yalova Belediyesi, özel çocukların yaşam standartlarını yükseltmek ve hayatın her kesiminde bu çocukların topluma kazandırılması adına sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Özel insanlar, “Yerimize Park Etme” projesi kapsamında boyası güneşten zarar görmüş engelli otoparklarını Ulaşım Müdürlüğü personelleriyle boyayarak farkındalık yarattı. Etkinlikte Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Timuçin Biçer ile Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar ve özel çocuklarla bir araya geldi.

Özel Çocuklarımız Sahip Oldukları Hakları Öğrendiler

“Sosyal belediyecilikte Türkiye’de öncüyüz” diyen Başkan Vefa Salman; “Özel çocuklarımızın yaşam kalitelerini arttırmak adına zaman zaman farklı projelere ve örnek etkinliklere imza atıyoruz. Engelsiz Kafe bünyesinde istihdam edilen özel çocuklarımız, haftalık etkinliklerine devam ediyor. Sahip oldukları hakları öğrenmek adına yaptıkları çalışma hakkında bilgilerde alan özel insanlar, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz personelleri ile birlikte renkleri solan engelli otoparkını boyayarak yenilediler. Daha sonra yine hasar görmüş park tabelasını onlarla birlikte yerine taktık. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını bekliyorum. Özel insanlarımız kendileri için oluşturulan alanların vatandaşlar tarafından kullanılmamasını özellikle vurguluyorlar. Biz de yıpranmış ve hasar görmüş engelli otoparklarını boyayarak farkındalık oluşturmayı hedefledik. Yalova Belediyesi ve Vefa Salman kimliğimle özel insanlarımızın yanında olarak duyarlılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Bu doğrultuda ‘Engelsiz Bir Kent’ için çalışmalarımız geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki 5 yılda artarak devam edecek” dedi.

Program sonrasında Başkan Salman ve özel insanlar, öz çekim yaparak bu özel günü güzel bir fotoğrafla noktaladılar.