Silpagar ilk iftarı şehit ve gazi aileleriyle yaptı.

0

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Ramazan ayının ilk iftarını şehit aileleriyle yaptı. Çiftlikköy Kaymakamlığı ile Çiftlikköy Belediyesi’nin birlikte düzenlediği iftar organizasyonu Özdilek AVM’de gerçekleştirildi.

İftara Başkan Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, eşi Aslıhan Akçay Karabulut’la birlikte ev sahipliği yaptı. İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Şakir Güner, şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin katıldığı iftarda İlçe Müftü Vekili Hasan Ağırbaş tarafından iftar duası okundu.

Şehit ve gazi ailelerine yönelik konuşmasında devletin Çiftlikköy’deki temsilcisi olarak ilçedeki şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanında olduklarını söyleyen İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, bu vesile ile genç yaşta vatan için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilediğini, gazilerimize ise şükranlarını sunduğunu ifade etti. Aynı duyguları paylaştığını söyleyen Başkan Silpagar da Mübarek Ramazan ayının tüm Türkiye ve Çiftlikköy için dostça, kardeşçe, bereketli geçmesini temenni ettiğini dile getirdi. İftar yemeğine katılan şehit ve gazi ailelerine Kaymakam Karabulut ve Başkan Silpagar tarafından hediye verildi.