Silpagar ve Dağ restleşmesi…

0

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, iddialara sert yanıt verdi.

Başkan Silpagar, “İyi Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Metin Dağ’ın kamuoyu ile paylaşmış olduğu iddialar, seçim öncesi değerli Çiftlikköy halkının gözünde bizleri itibarsızlaştırma operasyonudur. Göreve geldiğimiz günden beri Çiftlikköylü vatandaşlarımıza modern, şeffaf ve odak belediyeciliğin merkezinde hizmet sunduk. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işe imza atmadık.

Şimdi seninle anladığın dilden konuşma zamanı! Sayın Dağ kendini hakim mi, savcı mı, avukat mı zannediyorsun? Çiftlikköy Belediyesi her kamu kurumu gibi yasalara tabidir. Neden savcılığa gitmedin? Elinde ne belge varsa çık açıkla, hodri meydan. “Elimde belge var, gerekirse açıklayabilirim” demek insanların aklıyla dalga geçmektir. Senin yüreğinin yetmediğini biz açıklayalım Metin Dağ.

Olay belediyemizden alacağı olan bir şirketin, kendi alacağını başka bir şirkete devretmesinden ibarettir. Bununla ilgili resmi temlik sözleşmesi Çiftlikköy Belediyemizin Muhasebe Müdürlüğü arşivinde mevcuttur. Ne gayri yasal, ne de siyasi rantla ilgili bir durum söz konusu değildir.

Siyaset kisvesi altında aslı astarı bulunmayan mesnetsiz iddialarla prim yapmaya çalışan Başkan Adayı Dağ’a, Çiftlikköy halkı tıpkı 2014 yılında olduğu gibi 2019’da da gereken cevabı verecektir. Kimse bize aba altından sopa göstermeye kalkışmasın.

Yıllarca bu halka asbestli borulardan su içiren bu zat, Çiftlikköy Belediyesi’nde pis kokular arayacağına kendi çevresine bir baksın. Çiftlikköy halkının nazarında aklanamayacak bir kişi varsa, o da Metin Dağ’dır. 15 yıl boyunca halkımızı çeşitli söylemlerle aldatan bu zat, kirli siyasi oyunlarına kaldığı yerden devam ediyor. Vatandaşlarımızın artık Çiftlikköy’de şantaj siyasetçiliğine prim vermeyeceklerine hep birlikte 1 Nisan sabahı şahit olacağız” dedi

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Metin Dağ ise şu açıklamayı yaptı..

“SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ SENİ AGRESİFLEŞTİRMİŞ”
İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın açıklamalarına cevap verdi. Dağ, “Belli ki suçluluk psikolojisi seni agresifleştirmiş” dedi.
Çiftlikköy Belediyesi’nde yaşanan faturasız Temlik olayının İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ tarafından kamuoyuna duyurulması sonrasında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamalara Dağ kanadından cevap gecikmedi. Dağ, Silpagar’ın suçluluk psikolojisi içerisine girdiğini dile getirdi. İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi, “Çiftlikköy Belediyesi’nde yaşanan olayın duyulması belli ki Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı panik yaşamasına neden olmuş. Öyle ki okuduklarını dahi anlayıp özümseyememiş. Biz bir alacağın temlik edilmesini değil, bu işlemin faturasız bir şekilde yapılmasının eleştirdik ve kamuoyu ile paylaştık.
Belli ki bu olayın duyulmayacağını ve bizim bunu kamuoyu ile paylaşamayacağımızı düşünen Çiftlikköy Belediye Başkanı, olayı Çiftlikköy halkına anlatınca yaşadığı suçluluk psikolojisi ile agresifleşmiş. Sakinliğini koruyamaman, saldırgan bir üslup kullanman bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koyuyor.
Biz elimizdeki belgeyi söz verdiğimiz gibi açıklıyoruz. Bu belgeyi sadece basınla değil, gittiğimiz her yerde halkla da bugünden itibaren paylaşacağız. Bundan şüphen olmasın. Ama firmalara zarar vermemek için firma isimlerini kapatarak bu belgeyi de paylaşıyoruz. Gizli saklı, kapalı kapılar ardında birilerine rant sağlanmasına asla göz yummayacağız. Ayrıca faturasız bir ödeme ile devleti de zarara uğratıldığı açıktır.
Ama sen de çık dürüstçe 380 bin TL’yi faturasız olarak nasıl ödediğini açıkla. Bu sadece bizim açıkladığımız bir olay. Daha bunun gibi bir çok olay var. Ve bu yaşananlar Çiftlikköy ilçesi halkı arasında zaten konuşuluyor.
Bu arada olayın meydana çıkmasının ardından geriye dönük fatura arayışına girdiğin de duyduk. Uydurma naylon fatura ile Çiftlikköy halkının karşısına çıkıp mağdur edebiyatı yapmaya kalkacağın ortada. Yaşanan ve bizim sayemizde Çiftlikköy halkının da öğrendiği bu olayı vicdanın da nasıl aklayacaksın acaba. Unutma ki kul hakkı yemek en büyük günahtır. Hele ki yediğin, birilerine rant sağladığın o para Çiftlikköy halkının çoluk çocuğunun rızkından keserek ödediği vergilerse daha da büyük bir vebaldir. Çiftlikköy halkının yaptığının cezasını sana sandıkta vereceğinden hiç şüphen olmasın”
“İşi gücü yalan dolan”
Asbestli borulardan Çiftlikköylülere yıllarca su içirildiği yönünde ki sözlere ise Dağ, “Ali Murat Silpagar Çiftlikköy ilçesinde pek yaşamadığından bilmez. İlçenin içme suyu ishale hattı bizim belediye başkanlığımız döneminde yapılmadı. Bizden bir önceki dönemde yapılan bu hattı da belediye değil İller Bankası yaptı. O dönemdeki teknoloji ile yapılan hat benim döneminde de kullanıldı. Kaldı ki bu hat bahsedildiği gibi asbestli değil. Ayrıca vatandaşları kandırmak için insanlara gösterdiğin borulardaki o birikintiler de sudaki kireçten başka bir şey değil. İşin gücün yalana dolan. Ama Çiftlikköy halkı aptal değil. Senin gerçek yüzünü görüyor. Ayrıca övüne övüne yaptığını söylediği içme suyu ishale hattını halka açık bir ihale ile değil adrese teslim gerçekleştirdiğini de biliyor. Dolayısıyla sana en iyi cevabı ilçe halkımız sandıkta verecektir” diye konuştu.