Sağlık eski bakanı Recep Akdağ’dan Çiftlikköy’e ziyaret

0

“Dünyanın en uzun süre sağlık bakanlığı yapan ismi” unvanına sahip olan 58, 59, 60, 61 ve 65. hükümetlerde Sağlık Bakanı olarak görev yapan AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Çiftlikköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile bir araya geldi.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Yalova ve Çiftlikköy bizim göz bebeğimiz. Bu bölge iyi bildiğimiz bir yer. İstanbul, Bursa, İzmit gibi büyük şehirlerin arasında Yalova bir sayfiye yeri, dinlenilecek bir butik şehir. Burasının dokusunu çok fazla bozmamak gerekiyor. Yaşanabilir, ulaşımı kolay bir şehir anlayışını korursak burası daha da güzel olacak. Sayın Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’ın projelerini gösterdiği yatırımları gerçekleştirmiş olduğunu görmek çok güzel. Yeni projelerinin de Çiftlikköy’ü çok daha ileriye götüreceğini görüyorum. Bu makamlarda olmak kolay değil, Sayın Silpagar bunun hakkını veriyor” diye konuştu.

Başkan Silpagar da Recep Akdağ’a Çiftlikköy’de yapılanlar ve yeni dönemde yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Silpagar’ın ‘En büyük projemizden birisi olacak’ dediği Çocuk ve Gençlik Yaşam Merkezi için destek istediği Akdağ, “Bu güzel projeye elbette hükümetimiz gerekli desteği verecek ve buradaki iki milletvekillerimiz de bununla ilgili çalışmalarını yapacaklarına güvenim tamdır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü ve AK Parti İlçe Teşkilatı’nın da hazır bulunduğu ziyarette belediye personeli ile de bir araya gelen Akdağ, çalışanlara iyi mesailer dileklerini iletti. Çiftlikköy Belediyesi anı defterini de imzalayan Sağlık Eski Bakanı Akdağ, beraberindekilerle birlikte Çiftlikköy Belediyesi önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından Çiftlikköy’den ayrıldı.