Öztabak esnaflara projelerini anlattı

0

Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, esnafları ziyaret ederek sorunlarına çözüm, kente ise düğümleri çözecek projelerini anlattı.

“Herkese Eşit Hizmet Götüreceğiz”
Şehit Ömer Faydalı Caddesindeki esnafları, AK Parti Yalova Milletvekili ve AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ile birlikte ziyaret eden Öztabak, ‘Esnaflarımız kentimizin ticari hayatının adeta atar damarı. Onlar olmadan asla ne kenti geliştirebilir ne de kalkındırabiliriz. Onların sorunları bizim sorunlarımız. Nisan ayında onlardan ve vatandaşlarımızdan alacağımız yetkiyle belediye yönetimine geldiğimde, tıpkı önceki yıllardaki il başkanlığı kapısının daima açık olduğu gibi, tabi sahada çalışmaktan belediyede olabilirsek eğer, esnafından pazarcısına, öğrencisinden ev hanımına, yeni girişimcisinden iş adamlarına herkese yönetim kadromuz ile eşit hizmet mesafesinde olacağız ve ortak akılla hareket edeceğiz.’ dedi.

“Artan Nüfusun İhtiyaçlarını ve Trafik Sorununu Çözeceğiz”
Artan nüfus ve trafik ile birlikte Yalova’da yeni yerleşim bölgeleri ve yeni arter caddelerin de planlanarak hayata geçirilmesinin aciliyetine vurgu yapan Öztabak, ‘Baktığınızda her gelişmiş kentin bir ulaşım master planı var. Yani şehrin geleceğine dair başta ulaşım olmak üzere bu şehir nereye gidecek sorusuna cevap olacak projelerdir bu planlar. Yalova’ya baktığınızda bu şehir ne olacak, nereye gidecek kestiremiyorum göremiyoruz. Yeni yerleşim bölgeleri kurulurken, özellikle ana arter ve kent merkezinde ticari hayatını sürdüren esnaf kardeşimiz park sorunundan dolayı alışveriş için aracı ile duracak müşterilerini kaybediyor. Buna da 5 yılda 5 bin araçlık katlı otoparklar ile çözüme kavuşturacağız. Otoparkları, esnaflarımıza ve müşterilerine açıklayacağımız sistem ile birlikte ücretsiz sunacağız. Böylece müşteriler kısa süreli duraklamalar ile alışverişlerini yapabilirken daha uzun sureli parkları ise otoparklar da yapabilecekler’ diye konuştu.

“Kentin En Güzel Yeri Araçlara Tahsis Edilmiş”
Kent dışından gelen bir misafirinin eleştirisini dile getiren Öztabak, ‘Bir misafirim geldi ve dedi ki kentin en güzel yerini araçlara tahsis etmişsiniz. Döndüm baktım dediği yere hakikaten de öyle, Rıhtım Caddesinde bulunan otoparkı projelerime dahil ettim ve bu araba mezarlığı görüntüsünü, 45 bin metrekarelik yeşil alana yapacağımız ATA Park ve Konser Alanı Projesi ile kafe ve sosyal tesis binalarının arasına özel tasarım mimari ile hem kapasiteyi arttırıp hem de otoparkı gizleyerek hizmet vermesini sağlayacağız. Bu projemiz ile aynı zamanda 7 Bin metrekarelik konser ve etkinlik alanı ile kültür sanatın kalbini, yeşil ile mavinin buluştuğu muhteşem bir atmosferde attıracağız.’ dedi.