CHP Aday tanıtımında Atatürk’ün Kenti Yalova Vurgusu

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Geniş kapsamlı gerçekleştirilen toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden gelen milletvekilleri, belediye başkan adayları, il ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan aday tanıtım toplantısı, Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu tarafından düzenlenen gösteri ile başladı. Gösteri sonrası CHP’nin kampanyasında kullanacağı videonun tanıtımı yapıldı. Akabinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Bizim mücadelemiz; onur, hak, adalet, birlikte kardeşçe yaşama mücadelesidir. Biz dostluktan, haktan, adaletten söz edeceğiz. Bu ülkenin adalete, hakka ve hukuka ihtiyacı var. Bu ülkenin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede herkesin ekmeğe, işe ihtiyacı var. Biz bu güzel toplumu cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin 31 Mart seçimlerindeki ilkelerini “Hoşgörülü ve Saygılı Kentler”, “Halkça Paylaşan Kentler”, “Hesap Veren ve Şeffaf Yönetilen Kentler”, “Yoksulluğu Yenen Kentler”, “Üreten ve İstihdam Yaratan Kentler”, “Yenilikçi Akıllı Kentler”, “Ulaşım ve Altyapı Sorunları Çözülmüş Kentler”, “Nefes Alan Kentler”, “Sosyal Adaleti Sağlayan Kenler”, “Kültür ve Sanatı Geliştiren Kentler”, “Doğa Dostu Yeşil Kentler” ve “Mutlu ve Gülümseyen Kentler” başlığıyla açıkladı.

Başkan Salman’a Desteklerini Sundular

Bazı belediye başkan adaylarının afişlerini astığı salonda, CHP’nin yerel seçimlerde kullanacağı, “Martın Sonu Bahar”, “Bir Arada Huzurlu Yaşamak İçin Halkçı Belediyecilik”, “Bereketli, Huzurlu, Özgür Kentler” sloganları yer aldı. Başkan Salman’ı desteklemek amacıyla Yalova’dan gelen vatandaşlar ise “Atatürk’ün Kenti Yalova’dan Genel Başkanımıza Selam Getirdik”, “Çiçek Kenti Yalova Bahara Hazır” yazan pankartlar asarak Başkan Salman’a desteklerini sundular.

Atatürk’ün Kenti Yalova Vurgusu

Kılıçdaroğlu, 1 saatlik bir konuşma yaparken, adaylar bu konuşmanın ardından il il sahneye çağrılarak tanıtıldı. Yalova’yı temsil eden belediye başkan adayları, Atatürk’ün kenti Yalova anonsu ile seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla alkışlanarak sahneye çağırıldı. Yalova’nın belediye başkan adayı olan Başkan Salman, ilk sahneye çıkan aday olurken Kemal Kılıçdaroğlu ile el sıkışarak sahnedeki yerini aldı. Ardından ilçe ve belde belediye başkan adayları ile milletvekili ve il başkanı sahnedeki yerlerini alarak toplantıya katılanları selamladılar.

Toplantının ardından Başkan Salman, Yalova’dan gelen destekçileri ile bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.