Çiftlikköy’de Meclisten spora rekor yardım

0

Çiftlikköy Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında yapılan meclis oturumunda 8 gündem maddesi karara bağlandı. Belediye Meclisi, spor kulüplerine toplam 160 Bin Lira nakdi yardım kararı ile rekor bir ilke imza attı.

Çiftlikköy Belediyesi’nde görev yapmakta olan sözleşmeli personelin ücret artışlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildiği maddede görüşlerini dile getiren Başkan Silpagar, “Benim belediye çalışanlarım siyasete malzeme yapamazlar, yapanları da kınıyorum. Belediyemizde çalışan personelimiz A’dan Z’ye görevlerini yaparlar” dedi.

OTEL İÇİN İMAR DEĞİŞİKLİĞİ UYGUN BULUNMADI

İmar Komisyonu’nda görüşülen Sahil Mahallesi’nde 1984 Ada 9 Parsel’de otel alanına yönelik plan değişikliği talebi, komisyonun istenen plan notlarının parsel bazında verilemeyeceğinin anlaşıldığı şeklindeki raporu doğrultusunda mecliste reddedildi. İmar Komisyonu’nda değerlendirilen bir diğer konu olan Kılıçköy’de 1455 dekar alan için kamu yararı kararı alınması talebi ise komisyonun olumlu raporu olmasına rağmen mecliste oy çokluğu ile reddedildi.

Çiftlikköy’de toplam 34 billboard ve reklam alanı ile 58 yeni otobüs durağının yap-işlet-devret modeli ile yapılarak fiyat belirlenmesi ve sözleşme imzalanması ile ilgili olarak belediye encümenine yetki verilmesi kabul edildi.

Çiftlikköylü gazeteci-köşe yazarı Ergün Dallı’nın ilçede görev yapan muhtarlar Suat Tarım, Ferhan Özen ve Enver Alanbay’ın isimlerinin ilçedeki sokaklara verilmesine yönelik talebi, değerlendirilmek üzere Meclis Trafik Komisyonu’na havale edildi.

SULTANİYESPOR’A 50 BİN, BELEDİYESPOR’A 110 BİN TL YARDIM

Çiftlikköy Belediye Meclisi, spora ise 160 bin Lira nakdi yardım yaparak, belediye meclis tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Belediye Meclisi’nde alınan kararla Sultaniyespor’a 50 Bin TL nakdi yardım oybirliği ile onaylandı. Başkan Silpagar’ın teklifi ile Çiftlikköy Belediyespor’a ise 110 Bin TL nakdi yardım yapılması yine oybirliği ile onaylandı. Başkan Silpagar, Çiftlikköy Belediyespor’un 2.Lig’de mücadele eden profesyonel bir voleybol takımı ve pek çok branşta yüzlerce sporcusu olduğunu ifade ederek, “O nedenle Belediyespor’a nakdi yardımı biraz daha yüksek tuttuk” diye konuştu. Böylece Çiftlikköy Belediye Meclisi, bir seferde spora en fazla nakdi yardımı bu meclis kararlarıyla yapmış oldu.