Negmar; Gazi ve Şehit yakınlarını ücretsiz taşıyacak..

0

Narlı Feribot İşletmeleri (NEGMAR) Genel Müdürü Eşref Serbes, Tavşanlı İskelesi’nde Hamidiye Gemisi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Negmar’ın 2013 yılından bu yana Eskihisar-Tavşanlı hattında yolcu ve araç taşımacılığı yaptığını belirten Genel Müdür Eşref Serbes, kuruldukları günden bu yana 190 bin sefer yaptıklarını yılda ise bu rakamın 40 bin üzerinde olduğunu dile getirdi. 4 tane feribotla hizmet verdiklerini söyleyen Serbes, “Negmar ile birlikte uzun yıllardır hepimizin Yalova’da şahit olduğu uzayıp giden araç kuyrukları da tarihe karışmış oldu” dedi.

‘Kredi kartı imkanı getirdik’..

Kuruldukları günden itibaren kredi artı hizmeti getirdiklerini söyleyen Serbes, “50 dakika olan Eskihisar-Topçular arasındaki seyir süresini 25 dakikaya düşürdük. Birçok vatandaşımıza uygulamada olmayan kolaylıkları sunmuş olduk. Bunun gururunu yaşıyoruz. Eskihisar hattını kullanacaksanız daha önceden kredi kartı geçerli değildi. 2013 yılından itibaren Negmar ile birlikte kredi kartı geçerli oldu. HGS ile OGS ile kurumsal ödemeler konusunda vatandaşlarımıza, yolcularımıza birçok avantaj sunuyoruz. Bunun da karşılığını vatandaşın Negmar’a olan teveccühü ile alıyoruz” dedi.

‘1 milyar TL katkı sağladık’..

Ülke ekonomisine ciddi katkılar sunduklarını söyleyen Serbes, “Negmar, hizmet vermeye başladığı günden itibaren daima devletinin ve milletinin milli menfaat ve çıkarlarını önceleyen bir anlayışla çalışmaktadır. Geride kalan hizmet süremiz boyunca ekonomiye ve vatandaşımızın cebine 1 milyar TL’ye yakın bir katkı yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘Sayısız sefer yaptık’..

15 Temmuz gecesi Negmar olarak İstanbul’da sayısız sefer yaptıklarını belirten Serbes, “Milli çıkarlarımız odaklı hizmet anlayışımızın bir neticesi olarak da hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi boğaz geçişinin köprülerde darbeciler tarafından kapatılması, deniz ulaşımında hiçbir alternatifin bulunmaması üzerine Negmar olarak inisiyatif aldık. Osmangazi Köprüsü’nün açık olmasından hareketle Eskihisar-Tavşanlı arasında faaliyet gösteren feribotlarımıza talimat vererek Boğaz geçişi için yönlendirdik ve en uygun iskele noktalarının bulunduğu Üsküdar-Kabataş arasına konumlandırdık. 15 Temmuz 2016 gecesi 01.00’den 16 Temmuz 2016 günü akşam 17.00’ye kadar iki yaka arasında yolcu araç geçişini sağladık. Aralarında darbeye karşı koyan güvenlik güçlerimizin de olduğu yaklaşık 5 bin araç ile binlerce yolcuyu iki yaka arasında taşıyarak milletimizin destan yazdığı 15 Temmuz gecesi onurlu bir görev yapma fırsatını bulduk. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz. Milli ve yerli hizmet anlayışıyla Türkiye’ye katma değer üreten Negmar,15 Temmuz gecesi de aynı bilinçle Eskihisar-Tavşanlı arasında görev yapan Hamidiye, Selimiye, Bahariye ve Muradiye isimli feribotlarını milletin ve devletin hizmetine seferber etti. Gazi gemiler her iki noktada en uygun iskelelerden 15 Temmuz gecesi 01.10’dan itibaren sefere başladı. 4 gemiden Hamidiye 17 saat 15 dakikada 28 sefer, Selimiye 15 Saat 25 dakikada 20 sefer yaparken Bahariye ve Muradiye gemileri ise yaklaşık 10’ar saat hizmet verdi” diye konuştu.

‘Gazilere ücretsiz’..

Negmar olarak gazilere ve şehit yakınlarına ücretsiz taşıma imkanı sağladıklarını dile getiren Serbes, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Vatanımız ve milletimiz için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan şahadet şerbetini içerek şerefli bir mertebeye ulaşan kahraman şehitlerimizin değerli aileleri ve yine canlarını ortaya atarak şerefli gazilik unvanına sahip olan çok değerli asker, polis ve vatandaşlarımızı 18 Ocak 2019 tarihi itibariyle Negmar feribotlarında ücretsiz taşımaya başladık. Bu hizmeti vermekten onur duyuyoruz. Ücretsiz geçiş tarifesinden yararlanmak isteyen şehit yakınları ve gazilerin Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen kimlik kartları ile kimlik kartlarında yazan isme kayıtlı otomobillerine ait ruhsatlarının fotokopilerini bir defaya mahsus gazi@negmar.com adresine iletmeleri gerekiyor. Ücretsiz geçiş hakkından yararlanacak hak sahipleri belgelerinin teslim alındığına ve plaka kaydının sisteme işlendiğine ilişkin onay mailinin ardından şehit yakını ve gazi kimlik kartını ibraz ederek ücretsiz geçiş hakkından yararlanacak. Eskihisar-Tavşanlı hattını kullanacak olan Sarı Basın Kartı sahibi gazeteciler de araçlarıyla bir yıl boyunca Yüzde 50 indirimli geçiş hakkından yararlanacak. Basın mensuplarının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca (eski ismiyle BYEGM) verilen Sarı Basın Kartı ile kendi isimlerine kayıtlı araç ruhsatlarını gazi@negmar.com adresine göndermeleri yeterli olacak.”