Bilim, Sanat ve Tasarım Atölyeleri öğrenci ve velileri bekliyor

0

Eğitim-öğretim birinci döneminin sorunsuz ve başarı ile tamamlandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Gayret ve fedakârlıkları sebebiyle maarif camiamızı bir kez daha can-ı gönülden kutluyorum. Bize bir harf öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi düstur edinmiş bir milletin mensupları olarak siz öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” açıklamasında bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Ö ğrencilerimizin bugün ve yarının başarılı bireyleri olarak hayat sürmeleri için el birliğiyle çalışıyoruz. Bu ortak çalışmalarla kurduğumuz atölyelerin çocuklarımızda hayat bulduğunu biliyoruz. Öğrencilerimizin içindeki insani ve vicdani güzelliklerini muhafaza ederek, problem çözen, üretken düşünen, yeniliğe açık, mizacına göre bilim ve teknolojide yetkin kişiler olarak; bilgi, beceri ve tecrübelerimizle donatıyoruz. Bunun bilinciyle tatil süresince açık bulunan atölyelerimize öğrencilerimizi ve velilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Müdür Tosun, “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında okul kapasite ve kalitesini geliştirmeyi hedefleyen çalışmaları vizyonuna katan, ileri görüşlü okul profilleri oluşturmak ve nitelikli bireyler yetiştirmek amacıyla oluşturulan bilim, sanat ve tasarım atölyeleri; öğrencilerimizin ve velilerimizin yarıyıl tatillerini verimli ve etkin geçirmelerine katkı sağlamak için tatil süresince hizmete açık olacak” dedi.