Nedim Güler; Herkesin oyuna talibim..

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler, Albina Kahvaltı Kafe’de gazetecilerle bir araya geldi. Güler, burada yaptığı konuşmada önemli konulara değindi. Çiftlikköy’ü yeniden inşa edeceklerini söyleyen Güler, diğer parti adayları ile her mahallede halk toplantıları yapmaya hazır olduğunu söyledi. Yapılan iyi işleri takdir ettiklerini söyleyen Güler, seçimi yüzde 40 oy ile kazanacağını söyledi.

‘Çiftlikköy halkı sıkıldı’

İnsanların artık Çiftlikköy’de bir belediye başkanından ziyade dost aradığını söyleyen Güler, “Biz yola çıkarken ‘yüzümüz gülecek’ dedik slogan olarak. Niye öyle dedik? İnsanlar artık Çiftlikköy’de belediye başkanından ziyade bir dost arıyorlar. Dertlerine derman olacak kişi arıyorlar. Bu kişinin de yüzünün gülmesini istiyorlar. Biz belediyeyi aldığımız zaman insanların da yüzü gülecek. İkinci manası da şudur: Çiftlikköy’de yaşayan halkın yaşam kalitesini artıracak anlayışta olacağız. Yapacağımız hizmetlerle halkın da yüzü gülecek. Çiftlikköy’de bir değişimin arifesindeyiz. Daha önce yaptığımız toplantıda da Çiftlikköy halkı net bir şekilde tercihini değişimden yana kullanacak çünkü Çiftlikköy halkı sıkılmış. Çiftlikköy halkı o belediye binasını sadece bina olarak görüyor. Bir dost kapısı olarak görmüyor. O yüzden de değişim istiyor. Çiftlikköy halkı genç beyinler, taze fikirler istiyor. Çiftlikköy Yalova’nın en büyük ilçesi konumunda. Yalova şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta. 6 OSB, sınırlarımız içerisinde. Çiftlikköy’ün ciddi ihtiyaçları var” dedi.

‘Meydanlarda buluşalım’

Diğer adaylarla her mahallede toplanıp halkın karşısına çıkmaya hazır olduğunu söyleyen Güler, “Kimseyle kavga etmeyeceğim, kimseyi ayrıştırmayacağım, kimseye parmak sallamayacağım. Çiftlikköy halkı reis seçmeyecek. Bir dost, bir arkadaş seçecek. Gecenin 3’ünde bile arayabileceği birini seçecek. Projelerimizle, icraatlarımızla da Çiftlikköy’e çağ atlatacağız. Rakiplerimi bekliyorum. Çiftlikköy’de şu an adaylığı kesinleşen benim. Karşıma güçlü ve iyi rakipler çıksın istiyorum. Ama ben kimseyle kavga etmeyeceğim. Ancak bel altı uğraşalım, siyaset dışı konulara girelim, farklı mecralarda kapışalım derlerse ben gazetecilikten gelmeyim. Birçok şeyi iyi bilirim. Ona da varım ama benim tercih ettiğim yöntem yol bu değil. Herkes Çiftlikköy’e ne yapacağını anlatsın. Her mahallede toplanalım, adaylar projelerini anlatsın. Ben buna varım. Böyle bir seçim dönemi istiyorum. Çatık kaşlı siyasetçiler değil birbiriyle ekip, genel kültür, bilgi, birikim bakımından yarışan adaylar olsun istiyorum. Seçildiğimde sadece ben değil, sadece CHP’liler değil ben seçildiğimde AK Partili arkadaşlarımız, MHP’li, Saadet Partili herkes mutlu ve memnun olacak, sevinecekler. Bundan eminim. Bunu da hissediyorum. Şu başkan olmasın diye değil Nedim başkan olsun diye oy kullanacaklar. Kazanan Çiftlikköy olsun. 45 günlük süre zarfında gördüm ki Çiftlikköy halkı tavrını net bir şekilde ortaya koymuş. Projelerimizi henüz açıklamadık ama zamanla açıklayacağız. Hepsi de yapılabilir reel projeler olacak. Her mahalle ile ilgili ayrı projelerimiz olacak. Halkın belediyedeki personelin ne yaptığını, orada ne gibi çalışmalar yürütüldüğünü şeffaf bir şekilde görebilecek. Yıllarca halk ve belediye bir birinden kopmuş. Vatandaş belediyeye gidiyor ama muhatap bulamıyor” diye konuştu.

‘Doğruya doğru deriz’

Yapılan işleri her zaman takdir edeceklerini söyleyen Güler, “Geçmiş belediye başkanlarının mutlaka ilçeye katkıları olmuştur. Hepsine hizmetleri için teşekkür ediyorum. Kendilerinden bayrağı devralmak istiyorum. Her belediye başkanının yaptığı doğru işler vardır. Doğruya doğru diyoruz. Mevcut belediye başkanının yaptığı doğru işler hiç yok mu? Elbette var. Düğün salonu eskiydi. Yeni düğün salonu yapıldı. Bu bir ihtiyaçtı. Giderildi. Park aydınlatmaları ve engelsiz cafe konusunda da teşekkür etmek gerekir. Bunun yanında yapamadığı, eline yüzüne bulaştırdığı birçok konu da var. Alt yapıya girdiği için tebrik etmek gerekiyor ancak gidiş yapısı ve tarzı ile ilgili sınıfta kalma söz konusu. Bir işi yapmaya kalkışırsınız ama ekibiniz iyi değildir yapamamış olursunuz. Bu konuda bence sınıfta kaldı” ifadelerine yer verdi.

‘Parti rozetini çıkaracağız’

Başkan olduğu zaman parti rozetini çıkaracağını söyleyen Güler, “Genel merkezlerin karar vereceği konu. Ben sandık nezdinde yaptığı ittifaka daha sempatik bakan birisiyim. Diğer partilerle ittifak olur mu genel merkezimiz ne kadar verir bilemiyoruz ancak ben sandıkta ittifak yapmaya çalışıyorum. Ben ‘şunu rakip olarak görmüyorum’ demem. Yüzde 1 oy bile alsa ben saygısızlık yapmam. Herkesi rakip olarak görürüz. Türkiye’de net bir tablo var. Seçimin AK Parti adayı ile CHP adayı arasında geçeceği çok net. Zaten o yüzden ittifaklar yapılıyor. Ben burada herkesin oyuna talibim. AK Partili arkadaşlarımızın da oyuna talibim. Biz o koltuğa oturduğumuzda Çiftlikköy’ün belediye başkanı olacağız. Parti rozetini çıkarıp belediye rozetini takacağız” dedi.

‘Birçok yerde ben konuşulacağım’

“Seçimi kazanacağım” diyen Güler, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Büyük ihtimalle de 1 Nisan günü Yalova’da birçok yerde ben konuşulacağım. CHP’nin seçimi kazanılması konuşulur. Gözler Çiftlikköy’ün üzerinde. Hedefim yüzde 40 ve üzeri. Ben herkesin oyuna talibim. Hangi parti kimi aday açıklar onu bilmiyorum. Gündemimde değil. Ali Murat Silpagar’ın da oyunu istiyorum. Ben barışçıl ve kavga etmeyen bir siyasi anlayış güdüyorum. Ben mevcut belediye başkanına da ziyarette bulundum. Tüm partileri ziyaret edip başarılar dileyeceğiz” şeklinde konuştu.