Nur Koçak’tan Bağatar’a cevap gecikmedi..

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda AK Partili yöneticilerin basına yansıyan sözleriyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nur Koçak’tan sert yanıt geldi. “Demokrasinin olduğu bir ülkede seçimi vurun, kırın, kazanın demek kaosla beslenmeyi seçmek demektir. Tabi demokrat olabiliyorsanız” diyen CHP İl Başkanı Koçak, “Kavga ve kaosla beslenmeyi kendisine adet edinmiş olanlar, ülkemizin suç oranının en düşük kenti olan, barışın, kardeşliğin sembolü olan Yalova’mızda seçim sürecinde izleyecekleri yol haritasını da yaptıkları açıklamalarla açıkça ortaya koymuşlardır” dedi.

Yunus Emre’nin “Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için” sözleriyle açıklamasını sürdüren İl Başkanı Koçak, şunları dile getirdi: “Bizim geçmişimizde kavga yok. Bu ülke geçmişten günümüze sevgi temelleri üzerine kurulmuştur. Kendi şahsi hedefleri uğruna bu toplumun huzurunu kaçırmak isteyenler elbette bir arada kardeşçe yaşayan Yalovalılardan hak ettikleri cevabı 31 Mart yerel seçiminde sandıkta en iyi şekilde alacaklardır. Yapılan şey halkı kışkırtmak, galeyana getirmek, tahrik etmektir. Bulunduğu makamın ağırlığını kaldıramayan Sayın İl Başkanı daha henüz yolun başında yaptığı açıklamayla giydiği elbisenin kendisine birkaç beden büyük geldiğini kanıtlamıştır. Bizler üstlendiğimiz görev nedeniyle sağduyulu davranması gereken insanlarız. 2014 yılında Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman yola çıktığında Yalovalılara şöyle seslendi; ‘Yalovayı birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz.’ Geride kalan süreçte bu sözler asla söylemde kalmadı. Yalovalılar Belediye Başkanımızın ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu kente ve bu kentin insanlarına ne kadar değer verdiğini çok iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte de ne söylemimiz ne de eylemimiz değişecek. Ülkemizin her kentinden gelerek burada yaşamını sürdüren herkese kucağını açan Yalova’mız suçun en az olduğu kenttir. Kentimizin de bu dokusunu asla bozmayacağız, bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Sayın İl Başkanının, Genel Başkanlarının talimatı karşısında vermiş olduğu vurun-kırın sözünü Yalovalı hemşehrilerimizin kendisine sandıkta oylarıyla iade edeceklerine yürekten inanıyorum. Yalova halkı kaos istemiyor, kaostan beslenmek isteyenlere de çok yakında cevabını alacaktır.”

‘57. maaş da günü gününe ödendi’..

CHP İl Başkanı Nur Koçak; AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak’ın Yalova Belediyesi’nde çalışan personelin maaşlarını alamadıkları yönündeki açıklamasına da şöyle cevap verdi: “31 Mart akşamı sandıklar açıldığında sonuçları şimdiden gördükleri için panik yaşadıkları çok net. Yalova Belediyesi’nin durumunu yakıdan takip ettiklerini ima ederek algı yaratmaya çalışan kişiler, çevre AKP’li il belediyelerinde, büyük şehir belediyelerinde personellere yarım yarım maaşlar ödendiğinden bihaber olarak personel borcundan bahsederken aslında 57. Maaşın da zamanında tıkır tıkır ödendiğini bilmiyorlar bile. Yalova Belediyesi’nde ve tüm CHP’li belediyelerde önce işçinin hakkı gelir. Yapılan ucuz siyaset ve halk üzerinde kurulmaya çalışılan algı oyunlarını Yalovalı hemşehrilerimiz artık ciddiye almıyorlar bile. Bizleri tanıyor, Belediye Başkanımız Vefa Salmanı tanıyor ve yönetim şeklini biliyor. Yalova Belediyesi sürekli müfettiş denetiminden geçiyor ve bu zamana kadar yönetim tüm bu denetimlerden alnının akıyla çıkıyor. Müsterih olun Yalova Belediyesi aynı şeffaf yönetim anlayışı ile CHP’li yöneticiler tarafından yönetilmeye devam edecek.”