Öğrenciler ile birlikte sokak hayvanları beslendi…

0

Yalova Paşakent Mahallesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarının hayatta kalma mücadelesine Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü katkıda bulundu.

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından rutin olarak gerçekleştirilen sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmalar kar yağışının etkili olduğu Paşakent Mahallesinde gerçekleşti. Ekiplerin çalışmasına Kardelen İlk ve Ortaokulu öğrencileri de katılarak sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı oldu.

Besleme çalışmalarının belli periyodlar olarak gerçekleştirdiklerini belirten Veteriner İşleri Müdürlüğü Yetkilileri; “Kent merkezimizde sokak hayvanlarına barınmalarına yönelik yapmış olduğumuz çalışmaların yanı sıra besleme çalışmalarını da rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte bu yöndeki çalışmalarımızı kar yağışının etkili olduğu Paşakent Mahallesinde yoğunlaştırdık. Burada yaşayan can dostlarımıza günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları yiyeceklerini bırakıyoruz. Ayrıca bu besleme çalışmalarında bize yardımcı olan Kardelen İlk ve Ortaokulu öğrencilerine teşekkür ederiz” dediler