Osman Kendir,Yalova’nın birleştirici gücü olacağız..

0

İYİ Parti Yalova Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Kendir, Bahane Kafe’de bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam, önceki dönem il başkanı Ünlem Üstel, partinin yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılım sağladı. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam, tüm aday adaylarının bir arada olduğunu ifade etti. Aday Adayı Osman Kendir ise sözlerine kendini tanıtarak başladı: “1979 Yalova doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. İlk-orta ve lise eğitimimi Yalova’da tamamladım. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğini kazandım, yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yaparak eğitim hayatımı tamamladım. Askerlik sonrasında 2006 yılında Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya başladım ve yaklaşık 9 yıla yakın bir süre uzmanlık konumda görev yaptım. 2014 yılından buyana da aile şirketimizde meslektaşım, hayat arkadaşım ile birlikte çalışmaklayım. 2016 yılında Jeoloji Mühendisleri Odası Yalova İl Temsilciliği görevini aldıktan sonra, Valilik başta olmak üzere bünyesindeki kuruluşlar ve çevre belediyelerimizin yaşadığı problemlerde çözüm ortağı oldum. Bundan bir yıl önce de ülkemizin geçmiş olduğu sıkıntılı dönemde bir zorunluluk olarak, Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından kurulan, Yalova’da taraflı-tarafsız herkesimin sevdiği Ünlem Üstel’in bayrağını taşıdığı İYİ Parti’de; kurucu üye, Merkez İlçe Kurucu Başkan Yardımcısı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundum.”

‘Yalova’nın birleştirici gücü olacağız’..

Belediyeyi icraatları ile konuşur bir belediye yapacaklarını söyleyen Kendir, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İYİ Parti olarak, şehrimizde kendi adaylarımız ile yola çıkacak olmamız nedeniyle, Yalova’yı eskimiş yüzlerden kurtarmaya, Yalova’nın birleştirici gücü olmaya, çaresiz, alternatifsiz kalmış halkımızın sesine kulak vererek çare olmaya, alternatif olmaya, bir şey olmak için değil, birşeyler yapabilmek adına, bu göreve talip oldum. Hepinizin destekleri ile de bunu başaracağız inanıyorum. Yalova Belediyesi’nin sokakta yıpranan itibarını belediye personeli ile birlikte yeniden tesis edeceğiz. Mevcut kadro Yalova’yı yönetmeye muktedirdir ancak iş ehli siyasi yöneticilere ihtiyacı vardır. İcraları ile konuşulan belediyemizi icraatları ile konuşur hale getireceğiz. Şahsım ve ekibim öncülüğünde, Yalova’yı yönetecek kadrolarımız ile o partili, bu partili demeden, herkese eşit mesafede, çalışkan, üretken insana dayalı vizyonu ile yöneteceğiz. Önce kendime, sonra sizlere söz veriyorum, amacımdan şaşmadan doğru bildiğim yolda ilerleyeceğim ve Yalova’mız yeniden güneş gibi doğacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

‘Birinci önceliğimiz deprem olacak’..

Belediye başkanı seçildiği zaman her zaman birinci önceliğinin deprem olacağını söyleyen Kendir, sözlerini şu şekilde tamamladı:”Gerçekçi, ayağı yere basan, Yalova’nın ihtiyacı olan, problemlerine çözüm üretebilecek projelerimiz ile karşınızda olacağız. Ancak, şunu belirtmek isterim ki; mesleğim olması sebebi ile de gördüğüm ve üzüntü duyduğum deprem konusu 1. önceliğimiz olacaktır. Maalesef, Tüm Yalova, deprem riski altında yeni bir deprem ile birlikte yıkılmayı bekleyen binalardan oluşuyor. Şehrin kentsel dönüşüm eylem planı halen bulunmamaktadır. Üzerinden 20 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen Yalova’da bu anlamda bir dönüşüm olmamış, şehri yönetenler Deprem Anıtı’na çiçek koymaktan, yürüyüş yapmaktan başka biri şey yapmamıştır. 20 yılda her yıl için 1 tuğla konulabilseydi bugün belki de depremi konuşuyor olmayacaktık. Yalova’yı liyakat sahibi ellere emanet etmenizi istiyorum. Destekleriniz ile buna başaracağıma da inanıyorum.”