MHP Adayı Arslanhan; Yalova’da değişim zamanı geldi..

0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Arslanhan’ın tanıtım toplantısı İskele Cafe’de yapıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada önemli konulara değinen Arslanhan, adil olacaklarını ve asla yalan söylemeyeceklerini ifade etti. Artık Yalova’da değişim zamanın olmasının gerektiğini söyleyen Arslanhan, Yalova’daki istihdam sorununa da önemli ölçüde değineceklerini kaydetti. İskele Cafe’de düzenlenen toplantıya, İl Başkanı M. Necati Vural, Kamu-Sen İl Başkanı Mustafa Deviren, Ülkü Ocakları İl Başkanı Erdem Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Hatice Haydaroğlu, Kadıköy Belediye Başkan Adayı Muhsin Gürkal ve Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Arslanhan katıldı.

‘Yalova’da MHP zamanı’..

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı M. Necati Vural, “Milliyetçi Hareket Partisi aday gösteremiyor diye siyaset yapılmıştır. Genel Merkezimiz, her yerde aday göstereceğimizi her zaman söyledi. Aksi olursa zaten kamuoyuna bildirilirdi. İl yönetimi olarak Murat Arslanhan üzerinde karar kıldık. Yola çıkmak, başlamak kazanmanın yarısıdır. İnanmak ve çalışmak da diğer yarısıdır. Hep beraber olacağız. Çünkü biz inanıyoruz. Partimize küsmüş, gönül koymuş tüm arkadaşlarımız ile birlik olmamız lazım. Bu sefer Yalova Belediyesi’ni ülkücü eller yönetsin. Yalova’da MHP zamanıdır. Kadıköy Belde Başkan Adayımız Muhsin Gürkan’ın da adaylığı açıklanmıştır. Murat Arslanhan’ın bu kutlu dava yolunda yolu açık olsun. Yolun yolumuzdur” ifadelerine yer verdi.

‘Herkes konuşur Milliyetçi Hareket Partisi icraat yapar, iş yapar’..

Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Arslanhan, konuşmasına şu sözlerle başladı: “Bu yola çıkış toplantısı aslında sefere çıkış toplantısıdır. Yalova’da ülkücü harekete gönül vermiş herkesin birlikteliğinin toplantısıdır. Topyekun buradayız. Geçmişten gelen ve sokakta olan bazı dedikodular var. Biz öyle olduğunu inanmıyoruz ama aksini kanıtlamak da bize düşüyor. Her cepheden bir ses çıkıyor; MHP aday çıkarmayacak ittifak yapacak diye. Biz onlara diyoruz ki; herkes konuşur Milliyetçi Hareket Partisi icraat yapar, iş yapar. Söylem zamanı bitmiştir, eylem zamanı gelmiştir. Bugüne kadar bu davaya gönül vermiş bütün arkadaşlarımız, ister kırgın olsun ister küskün olsun. Tekrar MHP çatısı altına toplanacaktır ve Yalova Belediyesi başkanlığını almak için mücadele edecektir. Biz, bütün dava arkadaşlarımızı bu kutlu yolda yanımıza bekliyoruz. İnşallah onlar da bize güç verecek.”

‘Verdiğimiz sözleri de tutacağız’..

Herkesten destek beklediklerini söyleyen Arslanhan, “Diğer partilere gönül vermiş Yalovalı vatandaşlarımız var. Biz, hepsinin desteğini istiyoruz. Çünkü bunun sebepleri var. Bizden önce Yalova’ya hizmet etmiş bütün ağabeylerimize teşekkür ediyorum. Hala Yalova’da tartışıyoruz. İl miyiz, değil miyiz? Turizm şehri miyiz, sanayi miyiz? Ben büyürken hep bunları dinledim, hala daha dinliyorum. Demek ki bir yerde eksiklik var. Konuşuyoruz ama hayata geçiremiyoruz. İşte şimdi hayata geçirme zamanıdır. Şimdi MHP zamanıdır. Şimdi değişim zamanıdır ve bu zorunludur. Kökten bir değişim gerekli. Eski defterlerin kapatılması gerekli ki, biz o dönüşümü yapabilelim. Bugüne kadar hep söylediler ama yapamadılar. Biz yapacağız. Adil olacağız, yalan söylemeyeceğiz. Verdiğimiz sözleri de tutacağız. Tutmazsak siz bize hesap soracaksınız. Kamunun kaynaklarını adil kullanacağız. Kamunun borcu varken; başka şeyler peşinde olmayacağız. İsrafı keseceğiz. Kişisel rantın karşısındayız. Kişisel rant için yanımızda olan varsa; terk etsin. Kişisel rant için meclis üyeliğine talip olan varsa sakın aklından geçirmesin; müsaade etmeyeceğiz. Belediye Meclisi’ne seçilenler öncelikle imar konularını belirlerler. Ben, Belediye Meclis üyelerinin Yalova ile ilgili konuları artık öğrenmek zorunda diyorum. Biz alacağımız kararlara dikkat edeceğiz. Meclis çalışacak. Meclis, Yalova ile ilgili her konuyu bilecek ve öğrenecek” diye konuştu.

‘Derdi olanla dertleneceğiz’..

“Bizim meclisimiz; Yalova ile ilgili her konuyu masaya yatıracak. ‘Bu benim vazifem’ demeyecek. ‘Yalova’da yaşayan vatandaşın sorunuysa, bu bizim sorunumuzdur’ diyecek” diyen Arslanhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Derdi olanla dertleneceğiz. Artık umut Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bizim muradımız; kimse işsiz kalmayacak. Bizim muradımız, planlamanın doğru yapılması. Bizim muradımız engelsiz Yalova olsun. Yalovalı bütün hemşerilerimizi biz, Milliyetçi Hareket Partisi’ne desteğe davet ediyoruz. Bugüne kadar yapılan hizmetleri gördük ve aynı ağabeylerimiz yeniden göreve talip. Biz de değişim zamanı diyoruz. Bizim önceliğimiz olacak; söz veriyorum. Biz üretken bir belediye olacağız. Meclis ona göre çalışacak. Diğer partilerden meclis üyeliği yapacak olan arkadaşlarımızı da çalıştıracağız. Bizim yönetimimiz de muhalefet partisinin meclis üyeleri de çalışacak. Ben muhalefet partiliyim demeyecek. İlk işimiz bir komisyon kuracağız. Komisyonumuzun görevi şu olacak; meclis üyelerinden, esnafımızdan, ticaret odasından üniversiteden, partimizin yetkili organlarından Yalova’ya yatırımcıyı nasıl getireceğiz, KOBİ’leri buraya nasıl çekeceğiz, mesleki eğitimi nasıl düzelteceğiz, gençlere istihdam alanı nasıl yaratılacak, sağlık turizmi Yalova’da nasıl canlanacak, turizm Yalova’ya nasıl çekilecek gibi soruları araştıracak ve sadece görevi bu olacak. Bunun için çaba sarf edecekler çünkü vatandaşımızın işe-aşa ihtiyacı var. Çocukların geleceğini düşünen, Yalova’yı ve Yalovalıyı düşünen herkes bizimle beraber bu yolu yürüyecektir. Bugüne kadar herkes bir şeyler söyledi; şimdi icraat zamanı. Kim bir mazluma hancı olduysa bizden ona selam olsun. Kim bir fakire yardım ettiyse bizden ona selam olsun. Kim bir yetimin başını okşadıysa bizden ona selam olsun. Yalova için kim elini taşın altına sokacaksa bizden ona selam olsun. Ne mutlu Türküm diyene.”