İYİ Parti; İttifak yok,adayımızı açıklayacağız..

0

İYİ Parti İl Binası’nda CHP ile ittifakın olup olmayacağı ile ilgili bir açıklama yapıldı. İl Başkanı Mehmet Çam, Yalova’da ittifakın olmayacağını başkan adayın isminin ise önümüzdeki hafta netleşeceğini söyledi.

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Çam, ittifak ile ilgili açıklamada bulundu. Yalova’da CHP ile tüm ilçe ve beldelerde ittifak yapılmayacağını belirten Başkan Mehmet Çam, yaptığı açıklamada, şu sözlere yer verdi: “İYİ Parti, Türk siyasi hayatına yeni doğmuş bir partidir. Bir genel seçim geçirmiş bütün maddi imkansızlıklara bütün engelleme ve olumsuz şartlara rağmen milletimizin teveccühü ile 40 milletvekilliği kazanarak parlamentoya girme ve güçlü bir muhalefet grubu kurma başarısı göstermiştir. İYİ Partili milletvekili arkadaşlarımız TBMM’de milletimizin talepleri doğrultusunda ve verdikleri sözlere bağlı kalarak hazırladıkları kanun teklifleri ile etkin ve başarılı çalışmalara imza atmıştır. İYİ Parti şimdi yerelde de hizmet yolunda her türlü göreve taliptir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler de İYİ Parti Yalova İl Yönetimi olarak hedefimiz ve amacımız şudur; Başta Yalova Belediye Başkanlığı olmak üzere ilimiz tüm ilçe ve beldelerinde diğer siyasi partilerden bağımsız kendi partimizin adayları ile seçime katılmak ve kazanmaktır. Bu inanç ve amaçla çalışıp, bütün belediye başkanlıklarını kazanarak halka hizmet için İyi Parti olarak yola çıktığımızı Yalova kamuoyuna duyuruyoruz. Bu seçimlere katılacağız. Gerek ilde gerekse tüm belde ve ilçelerde katılacağız. Herkes İyi Parti’nin ne olduğunu görecek. Büyük bir inançla inanıyoruz. ”

‘Önümüzdeki hafta açıklanır’..

Adayın önümüzdeki hafta netleşeceğini söyleyen Çam, “Diğer siyasi partiler kaybedeceğini anlayınca bu dedikoduları çıkarıyorlar. Biz burada seçime katılacağız ve kazanacağız. Rıdvan Acar ve Nur Gemalmaz Ayaz başvurularını yaptılar. Kesin adayı önümüzdeki hafta netleşince açıklayacağız” dedi.

‘Hepsine seçim kaybettireceğiz’..

İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adayı Rıdvan Acar da duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Sadece İYİ Partililerden oy alarak da seçimi kazanamayız. Ekibimiz ve projelerimiz ile seçimi kazanmak amaçlarımızdan birisidir. CHP’ye seçim kaybettirmek gibi bir amacımız yok. Hepsine kaybettireceğiz, çünkü biz kazanacağız. Eminim. Pek çok kez fedakarlık yaptım bu müracaatla. Bunun karşılığını almamız lazım. Ben inanıyorum, Yalova halkını ikna edeceğiz.”

‘Kadın eli değmeli’..

Siyasete artık kadın elinin değmesi gerektiğini söyleyen aday adayı Nur Gemalmaz Ayaz ise, “Kısa bir sürede çok büyük adımlar attık. Türkiye’nin şu an siyasette olan boşluğunu doldurma amacı olan bir partinin önceliği iktidar olmaktır. Hiçbir şahsi husumetimiz ve menfaatimiz olamaz. Bu yolda da elimizden geleni her türlüsünü yapacağız. Ben çıraklık dönemimi milletvekili seçimlerinde yaptığımı düşünüyorum. Allah izin verirse, Genel Merkezin de takdiri ile ustalık eserini gerçekleştirmek istiyorum. Kadınların da siyasete el değmesini istiyorum” dedi.