Çiftlikköy’de yılın son meclis toplantısı yapıldı.

0

2018’in son meclis toplantısında Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Meclisi, 3 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Aralık ayı oturumunda Başkan Silpagar alınan kararların hayırlı olmasını dilerken, herkesin yeni yılını şimdiden kutladığını söyledi.

HANDERE MİNİBÜSLERİ İÇİN İNDİ-BİNDİ YERLERİ ONAYLANDI

S.S. 27 no’lu Karamürsel – Handere Minibüsçüler Kooperatifi’nin Çiftlikköy sınırları içerisinde indi-bindi yapabilmek için durak yeri verilmesi ve yerlerinin belirlenmesi ile ilgili talebi meclis tarafından ilgili komisyon raporu doğrultusunda onaylandı.

Meclis Trafik Komisyonu raporuna göre, il merkezine gidişlerde belediye sınırları içerisinde sadece yolcu indirme ve il merkezinden dönüşlerde sadece yolcu bindirme yapabilecekleri duraklar belirlendi. Yalova’ya gidişte Engin Sitesi Durağı, Özdilek Önü Durağı, Centa Market Durağı yolcu indirme yapılabilecek duraklar olarak kararlaştırılırken, Yalova’dan dönüşte Devlet Hastanesi karşısındaki üst geçidin yanındaki durak, Ek Hastane Binası önündeki durak, belediye önündeki durak ve My Kolej önündeki duraklar ise yolcu bindirme yapılabilecek duraklar oldu. Meclis, komisyon kararını oy birliği ile kabul etti.

M. Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin minibüs hatlarının güzergahının değiştirilerek, Seyri-Marmara Cafe’ye kadar uzatılması talebi ise yeter nüfus yoğunluğu karşılanmadığından oy çokluğu ile reddedildi.

500 Evler Mahallesi Samanyolu Caddesi’nin isminin Şehit Eren Bülbül Caddesi olarak değiştirilmesi teklifi, detaylı görüşülmek üzere Trafik Komisyonu’na havale edildi.

Bir diğer maddede ise Süyünç Kapalı Pazaryeri’ndeki İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen 45 no’lu dükkanın tahsis süresinin 1 yıllığına uzatılması oy birliğiyle kabul edildi.