Nedim Güler’den görkemli start

0

CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler, seçim kampanyasına yaptığı görkemli aday tanıtım toplantısıyla start verdi. Önceki dönem Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin de katıldığı toplantıda Güler, 300 kişiyi aşkın kalabalığa seslendi.
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimde CHP’nin Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı olan Nedim Güler, aday tanıtım toplantısıyla kampanyasına start verdi. Özdilek Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen toplantıya önceki dönem Cumhurbaşkanı Adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce de katıldı. İnce’nin yanısıra CHP İl Başkanı Nur Koçak, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca, parti yöneticileri ve 300’ü aşkın vatandaş toplantıda yer aldı.
Toplantının yapıldığı salon hıncahınç dolarken pek çok vatandaş da toplantıyı ayakta takip etti. Önceki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, salonu dolduran kalabalık tarafından coşkuyla karşılandıktan sonra toplantı Nedim Güler’in anons edilmesiyle devam etti. Başkan Adayı Güler, eşi Merve Alışık Güler ile birlikte sahneden vatandaşları selamladı.
Daha sonra kalabalığa hitap eden Güler, sloganlarının “Yüzümüz Gülecek” olduğunu söyledi. Bunun iki anlamı olduğunu dile getiren Güler, “Bunu iki manada söylüyoruz. Hem 31 Mart’ta belediyeyi aldığımızda yapacağımız icraatlarla Çiftlikköy halkının yüzü gülecek. Hem de Çiftlikköy halkı gülen bir belediye başkanı, belediye yönetimi görecek. 31 Mart’ta beni seçtiğiniz zaman belediye başkanı değil bir dost, bir arkadaş, bir kardeş, bir evlat seçmiş olacaksınız. O makamda reisiniz değil evladınız, arkadaşınız, kardeşiniz oturacak” dedi.

1 Nisan şakası yapacağız
Hafta içi ve sağanak yağışlı bir günde toplanan kalabalığa teşekkür eden Güler, şöyle devam etti:
“Dün gece kendi kendime dedim ki salonda oturacak yer kalmazsa seçim çekişmeli geçer. Oturacak yerlerin haricinde ayakta insanlar kalırsa seçimi az farkla kazanırız. Ama görüyorum ki bir o kadar da salon dışında arkadaşımız kalmış. Şimdi diyorum ki buradan belediye başkanlığımı ilan edebilirim. 1 Nisan sabahına Çiftlikköy Belediye Başkanı Nedim Güler olarak uyanacağım. Sanırım birilerine 1 Nisan şakası yapacağız”

32 yıla 32 proje
Belediye yönetiminde şeffaf, temiz, hesap verebilir olacaklarını vurgulayan Başkan Adayı Güler, “Bugüne kadar mesleki yaşantımda, siyasi yaşantımda temiz kaldım. Bugüne tertemiz geldim. Size söz veriyorum. Önce Allah’ın izni, sonra Çiftlikköy halkının iradesiyle belediye başkanı olduğum zaman da temiz kalacağım. Ne ben, ne ailem, ne yakınlarım zenginleşmeyecek. Nasıl geldiysem öyle devam edeceğim. Vatandaşın bir kuruş vergisinin bile hesabını vereceğiz. Şeffaf olacağız. Dürüst olacağız. Çiftlikköy Belediyesi’ni belli oluşumların arka bahçesi değil halkın evi haline getireceğiz” diye konuştu.
Güler, 2019 yılında Çiftlikköy Belediyesi’nin 32. Yılı olduğuna dikkat çekerek bu nedenle 32 projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti. İlk projenin startını da 19 Mayıs 2019’da vereceklerini ifade eden Nedim Güler, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümünde çifte bayram kutlayacağız” dedi.

Cep telefonunu anons etti
Başkan Adayı Güler, vatandaşlardan gelen “Belediyede muhatap bulamıyoruz” şeklindeki serzenişlere de cevap vererek “1 Nisan’dan sonra işte muhatap karşınızda” diyerek cep telefonunu anons etti.
Bu çocuk okur
Güler’in ardından önceki dönem Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce mikrofonu aldı. İnce, “Nedim’i dinlerken geçmişi gördüm. 38 yaşın sihrine inanırım. Belli ki bu işe kafa yormuş, bu işi kendine hedef yapmış, kendini hazırlamış. Eskiden çocuk okuyacaksa okula gönderirlerdi, çalışkan değilse sanayiye yollarlardı. Şimdi Nedim’i dinleyince diyorum ki ‘bu çocuk okur’ Ben artık Yalova’da hiçbir yere aday değilim. Ben artık başka yerlere adayım, tahmin ediyorsunuz. Ama Nedim telefon açsın yanında çalışmaya geleceğim. 38 yaşında bir adaya günde 3 saat uyku yeter. Sizler de destek verirseniz bu iş olur” diye konuştu.
Toplantı sonunda Muharrem İnce, aday Nedim Güler ve parti yöneticileriyle fotoğraf çektirdi

.