Başkan Silpagar’dan Engelliler Günü’ne Özel Kahvaltı

0

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltıda engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Etkinlik kapsamında engelli vatandaşlarla sohbet eden Başkan Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nin engelli hemşerilere yönelik birçok hizmetinin bulunduğunu bu kapsamda en önemli hizmetin ise ‘Engelsiz Kafe Kompleksi’ olduğuna dikkat çekti.

Başkan Silpagar, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil her zaman engelli kardeşlerimizin maddi ve manevi bütün gayretimizle yanınızdayız. Engelli vatandaşlarımızı göz önüne alarak proje, hizmet ve çalışmalarına şekil veriyoruz. Kaldırımları engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirip, engellilerin sosyal hayata katılımlarının önüne set çeken yol ve bina giriş-çıkışlarındaki eksiklerin giderilmesi için çalışmalar gerçekleştirdik. Her insanın engelli adayı olduğu her an hatırlamalı, bundan dolayı engelli vatandaşlarımıza her zaman sevgi ve şefkatle yaklaşmalıyız” dedi.

Kahvaltı programının ardından Engelli vatandaşlara çiçek takdim eden Başkan Silpagar, daha sonra hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi. Engelli vatandaşlar da Silpagar’ın bu nazik davetinden ötürü kendisine teşekkür ettiler.

Başkan Silpagar’dan Engelliler Günü Mesajı

Başkan Silpagar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda ise şu ifadelere yer verdi: “Aslında bugün bir kutlama değil, farkındalık günüdür. Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Çiftlikköy Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın sadece bu özel günde değil her zaman yanlarında olduğumuzun vicdani rahatlığı ve huzuru içerisindeyiz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak; geleceğe umutla bakan, sosyalleşen, üreten mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamak için her tür desteği vermekte, projeler hazırlamaktayız. Engelli vatandaşlarımız; gerekli koşullar sağlandığında eğitim, bilim, spor, sanat, iş dünyası gibi pek çok alanda üstün başarılara imza atmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığımızın artacağı, sevgiyle kucaklaşacağımız nice günlerimizin olması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”