Herkese ters köşe..Ak Parti Adayı Yusuf Ziya Öztabak oldu.

0

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün 40 ilin belediye başkan adayları açıklandı. Bu 40 ilden biri de Yalova oldu. Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak oldu. Peki, AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı olan Yusuf Ziya Öztabak kimdir? Yusuf Ziya Öztabak kaç yaşındadır? Yusuf Ziya Öztabak nerelidir? Yusuf Ziya Öztabak hakkında tüm merak edilenler haberimizde…

YUSUF ZİYA ÖZTABAK KİMDİR?

Yusuf Ziya Öztabak, 02.01.1963 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra yükseköğretimine müteakip Yalova’da mesleğe başladı ve halen serbest muhasebeci mali müşavir ve bağımsız denetçi olarak mesleğini icra etmektedir. Çeşitli zamanlarda Yalova S.M.M.M Odası, Denetim, Disiplin ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Öztabak, ayrıca Uludağ Üniversitesi Yalova Meslek Yüksek Okulu’nda da ‘Misafir Öğretim Görevlisi’ olarak meslek dersleri verdi.

2001 yılında Yalova Ak Parti Kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Öztabak,çeşitli sürelerle Mali ve İdari işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı,Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.2004-2009 yıllarında Yalova Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.Ak Parti Meclis grup başkanlığı ve Belediye Başkan vekilliği yaptı.

23.dönem Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu.2014 yılı Nisan ayından beri de Ak Parti Yalova İl Başkanı olarak görev yapan Öztabak en uzun süre il başkanlığı yapan Ak Partili ünvanına sahip.