Başarılı Kardiolog Uzm.Dr. Fatih Rıfat Ulusoy Özel Yalova Hastanesi’nde..

0

Uzman ekibiyle öncü uygulamalara imza atan Özel Yalova Hastanesi kadrosuna, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fatih Rıfat Ulusoy’u ekledi. Yalova ve çevre illere sağlık hizmeti sağlayan Özel Yalova Hastanesi, Uzm. Dr. Fatih Rıfat Ulusoy ile başarılı hekim kadrosunu genişletmeye devam ediyor.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fatih Rıfat Ulusoy, 1981 Mardin doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. İngilizce, Almanca, Arapça biliyorum. İlk, orta, lise ve üniversite tahsilimi Ankara’da ihtisasımı İstanbul’da tamamladım. Kardiyoloji uzman hekimi olarak Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mecburi hizmeti tamamladım ve 5 yıl bu hastanede çalıştım. ‘ dedi.

Yalova Devlet Hastanesi’ nde Anjiyografi ünitesinin kurulmasında görev alan ve 3 yıl bu hastanede girişimsel kardiyolog olarak hizmet veren Dr. Ulusoy, ‘Temel çalışma alanlarım koroner anjiografi, kalp kateterizasyonu, koroner anjioplasti ve stentleme, kompleks koroner girişimler, kalıcı kalp pili uygulamaları ve KRT(kardiyak resenkronizasyon terapisi) her anjio ünitesinde uygulanmayan nitelikli işlemler denilebilecek acil inme müdahaleleri, periferik anjiyografi, hemodiyaliz fistülüne balon, şah damarı girişimleri, port takılması, kalıcı diyaliz kateteri, atriyal apendiks kapatma,kalp deliklerinin ve kapak hastalıklarının anjiyografik tedavisidir. ‘ dedi.

Kardiyolog Fatih Ulusoy, ‘Yeni görev yerim olan Özel Yalova Hastanesi ve Aktif Hastanesi’ ne çok kısa zaman sonra kazandıracağımız anjiyografi ve kateterizasyon ünitesi ile tüm kalp damarı darlık ve tıkanıklıklarına, acil kalp krizi ve beyin krizi (felç) vakalarına, kalp pili ve ileri kalp yetersizliği vakalarına, diyaliz fistülü tıkanıklıklarına, bacak ve kol damarı tıkanıklıklarına ve gangrene, şah damarı darlıklarına, port ve kalıcı diyaliz kateteri vakalarına, kan sulandıcı kullanamayan hastaların felç ve gangren riskini azaltan apendiks kapatma işlemi, kalp kapak hastalıklarının anjiyo ile tedavisi, kalp deliklerinin anjiyo ile kapatılması işlemleri son teknoloji ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılacaktır. Girişimsel radyoloji, nöroloji ve diğer ilgili branşlar ile koordineli çalışarak dünya standartlarında birinci sınıf hizmet veren kateter labaratuvarı haline getirip sadece Yalova değil tüm Türkiye ve sağlık turizmi ile tüm hastalara en iyi hizmeti veren dünya çapında bir merkez haline getirmek esas hedefimizdir. Beyin anevrizma tamiri, kanser hastaları için radyo-kemoembolizasyon, miyom embolizasyonu, varikosel tedavisi, toplardamar tedavileri gibi yüksek teknolojik cihazlarla bir iğne deliğinden girilerek ameliyata gerek olmadan yapılmasını sağlayacağız. ‘ dedi. Çoğu hastalığı kronik olan kalp hastalarımızın her an ulaşabilecekleri adeta ailelerinden biri gibi olup kalp sağlıklarını yakından takip edeceğiz.