Cumhuriyet Koşusu’nda Coşku ve Heyecan Doruktaydı

0

Yalova Bahçeşehir Koleji sponsorluğunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 3.sü düzenlenen Cumhuriyet Koşusu heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi.

 

Gazipaşa Caddesi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı parkurunda düzenlenen koşuya çok sayıda sporcu katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Özel Yalova Bahçeşehir Koleji ve Acar Öğretim Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar’ın da takip ettiği koşuyu vatandaşlar da ilgiyle takip etti.

Kıran kırana geçen müsabakaların ödül töreninde konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Özel Yalova Bahçeşehir Koleji’ne sponsorluğundan dolayı teşekkür etti. Öğrencilerin spora yönelerek başarı elde edeceğini belirten Kaplan; “Özel Yalova Bahçeşehir Koleji sponsorluğunda düzenlediğimiz Cumhuriyet Koşusu’nda bu sene daha çok katılım var. Atletizmi önemsiyoruz. Müsabakalarda üzülen sporcularımızı gördüm. Üzülmeyin çalışırsanız siz de başarılı olacaksınız. Her gün antrenmanlarımız oluyor. Gelin antrenmanlarımıza katılın. Siz de başarılı olun. Milli atlet, şampiyon hocalarımızla birlikte yapacağınız antrenmanlar sizi başarıya götürecektir.” dedi.

ACAR: “CUMHURİYET KOŞUSU’NA DESTEK OLMAKTAN GURURLUYUZ”

Özel Yalova Bahçeşehir Koleji ve Acar Öğretim Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar ise yaptığı konuşmasında; “Önce insan, düşünen insan. Ama kendisini değil, insanlığı düşünen insan diye yola çıktık. Bu uğurda da elimizde 20 yıllık bir eğitim geçmişimiz var. Acar Öğretim Kursu ve Yalova Bahçeşehir Koleji öğrencileriyle birlikte Gençlik Spor il Müdürlüğümüzün Cumhuriyet Koşusu’na destek olmaktan gururluyuz. Cumhuriyetimizin 100.yılına ilerlerken daha nice başarılar diliyorum. Okul olarak pek çok spor dalına verdiğimiz destek ortada. Masa Tenisi’nde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük başarısı olan Dünya 3.lüğü ve 4.lüğüyle gurur duyuyoruz. Sporun her dalına elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz. Yalova eğitimde marka, sporda marka. Yüzölçümü küçük ama icraati büyük bir il” ifadelerine yer verdi.

Müsabakaların sonunda dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ile Özel Yalova Bahçeşehir Koleji ve Acar Öğretim Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Acar tarafından madalyaları ve hediyeleri takdim edildi.

CUMHURİYET KOŞUSU’NDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN BİLGİLERİ İSE ŞÖYLE;

800 Metre Özel Sporcular Kategorisi:

1. Varol Vasilika

2.Oktay Can

3.Kamil Sancar-Şenol Demir

800 Metre Kızlar Kategorisi

1. Irmak Rençber (Ziya Gökalp İlkokulu)

2.Tuana Uzun (Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu)

3.Yaren Korkmaz (Gaziosmanpaşa İlkokulu)