Ve sonunda Yalova Valisi değişti..

0

Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yeni kararnamede; 39 ile yeni vali atanırken, 21 ilin valisi görevden alındı. Görevden alınanlar arasında 2016 haziran ayından beri Yalova’da görev yapan Yalova valisi Tuğba Yılmaz ‘da bulunuyor.

Yalova halkı ile bir türlü kaynaşamayan Vali Tuğba Yılmaz,Yalova’ya atanan Valiler arasında halk ve basına en uzak vali olarak anılacak.

Yalova il olduğundan beri 2 defa kadın vali tarafından yönetilirken eski vali Tuğba Yılmaz baş müfettişliğe çekildi. Tuğba Yılmaz Yalova Valiliğine atanmadan evvel Ankara’nın Akyurt ilçesinde Kaymakam olarak görev yapıyordu.

Yalova Valisi Muammer Erol kimdir?

1962 yılında Kayseri – Bünyan İlçesinde doğdu, İlköğretim ve lise eğitimini Bünyan’da tamamladı. 1984 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. 1984-1995 yılları arasında sırasıyla Tekirdağ Saray Kaymakam Vekilliği, Burdur Kemer, Muş Bulanık İlçeleri kaymakamlıkları yaptıktan sonra; Muş Vali Yardımcılığı ve Bolu Göynük kaymakamlığı görevinde bulundu.

1995 yılında Mülkiye Müfettişi oldu, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının Ankara Grubunda görev aldı. Dil eğitimi için 6 ay süreyle ABD’ye giderek Yurtdışında dil eğitimi ve enformasyon eğitimi aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İdari genel Sekreter Yardımcılığı görevini ifa ederken 22.12.2008 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Elazığ Valiliğine, 3 Ağustos 2013’te yayımlanan Valiler Kararnamesi ile de Konya Valiliği’ne atandı. İngilizce bilen Muammer EROL, evli olup 3 çocuk babasıdır.