MÜSİAD’ın yeni başkanı Adem Saruhan oldu

0

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Yalova’da görev süresi dolan Abdullah Yanık, yönetim kurulu başkanlığı görevini Adem Saruhan’a devretti.

Görevi yeni devralan Adem Saruhan başkanlığındaki MÜSİAD Yalova ve Genç MÜSİAD üyeleri; geçtiğimiz hafta yapılan değişiklik sonrası yeni yönetim devir teslimi ve bu minvalde önceki dönem MÜSİAD Yalova Başkanı Abdullah Yanık onuruna verilen yemekte buluştu.

2010 yılında yedi işadamı ile yola çıkarak MÜSİAD Yalova’nın kurucu başkanlığını yapan Abdullah Yanık, MÜSİAD’ın ilimizde bilinirliği, Genç MÜSİAD’ın kurulması, derneğin şube olma aşamasına getirilmesi, ayrıca başkanlığı süresince yürüttüğü bir çok bölgesel proje ve etkinliklere imza attı.

Onuruna verilen yemekte plaket töreninden sonra söz alan Abdullah Yanık, “Sivil toplum örgütlerinin dinamik yapısının sürdürülebilirliği için yeni yüzler; yeni yönetimler ivme ve heyecan kazandıracaktır. Bu anlamda başkanlık görevimi gönül rahatlığı ile Adem Saruhan’a devretmenin huzurunu, MÜSİAD Yalova platformu ile çok değerli dostlar kazanmanın gururunu yaşıyorum. Şahsıma her daim destek olan yönetimdeki arkadaşlarıma ve tüm MÜSİAD Yalova üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerinden oluşan hazirun da tek tek söz alarak başkanlığı devreden Abdullah Yanık’a göstermiş olduğu fedakarlıklar için teşekkürlerini sunup yeni MÜSİAD Yalova Başkanı Adem Saruhan’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Kapanış konuşmasını yapan Adem Saruhan, “MÜSİAD’ın kurulması ve bu günlere gelmesinde emeği olan başta Abdullah Yanık’a ve dönemin yönetim kurulu üyelerine ayrıca teveccühlerinden ötürü MÜSİAD Yalova başkanlığı için teşvik ve takdirde bulunan tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Hep beraber Yalova’da MÜSİAD’ı çok daha ileri taşımak; misyonumuzun gereği ilimize ve ülkemize hizmet etmek için bayrağı devraldık. MÜSİAD’ın tecrübe rezervi ve siz değerli üyelerimizin dışında yeni katılacak üyelerle birlikte inşallah ilimize ve ülkemize hizmetimiz devam edecektir” diye konuştu.

ADEM SARUHAN KİMDİR?

1973-Almanya doğumlu olan Adem Saruhan, aslen Rize’lidir. Ailesi, 1935 yılında Rize’den Yalova’ya yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Yalova’da tamamlayan Saruhan, Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Ticari hayatına lise yılları ile başlayan Adem Saruhan, kuruluşu 1989 yılına dayanan ve gıda sektöründe Yalova’da hizmet veren Saruhanlar Ticaret Ltd. Şti.’nin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. İşadamı kimliğinin yanı sıra sosyal sorumluk gereği birçok dernek ve sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev alan Saruhan, Yalova Toptancılar Gıda Sitesi Başkanlığı, Yalova İmam Hatipliler Derneği yönetim kurulu üyeliği, YACDER Yalova Cami Yaptırma Derneği yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. Aynı zamanda 2014 yılından beri MÜSİAD Yalova üyesi olan Adem Saruhan, MÜSİAD Yalova Başkanlığını yapıyor. Spora olan düşkünlüğü ile bilinen Adem Saruhan, Fenerbahçe Kongre üyesi olup, evli ve üç çocuk babasıdır.