CHP Genel Başkan yardımcısı Torun; Adaylar belli değil!

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Mart 2019 yerel seçimleriyle ilgili belediye başkan adaylarının belirlendiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
CHP’nin henüz hiçbir belediye başkanı adayının ismini açıklamadığını kaydeden CHP’li Torun, başvuruda bulunan çok sayıda aday adayı olduğunu kaydetti. Torun, “Aday belirleme sürecimiz devam ediyor. Bu süreç sonunda en doğru adayları belirleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadesini kullandı.

Adaylar nasıl belirlenecek?
Yaptığı açıklamada çok sayıda aday adayı başvurusu olduğunu belirten Torun, “Bütün aday adayı arkadaşlarıma sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Ancak yarış sürüyor. Ön seçim dahil çok çeşitli yöntemlerle adayımızı belirleyeceğiz ve akabinde ilan edeceğiz. Bir oy fazla oy alacak arkadaşımızı tespit etmek üzere kılı kırk yararak çalışıyoruz. Kimse genel merkez açıklamaları dışında yapılan yorumları dikkate almasın. Partimize ilgi gösteren medya mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. Adaylarımızı genel merkezin onayıyla açıklamak için medyanın da aday adayı arkadaşlarımızın da biraz daha sabretmesi gerekiyor” dedi.