Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Van’da Turizm Fuarına katıldı..

0

Van’da ‘9. Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’ ile ‘2. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırması Kongresi’ start aldı.

Orta Doğu Expo Fuar ve Kongre Merkezinde açılışı yapılan fuara 3 ülkeden 39 firma ile yurt içinden 115 firma ile 263 katılımcı katıldı. Gerçekleştirilen açılış programında konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, binlerce yıllık tarihe sahip, sayısız kültüre, medeniyete başkentlik yapmış Van’da, Doğu Anadolu Turizm Fuarının 9. sunu gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

                                                       

Açılış kurdelesini protokol üyeleri tarafından kesilmesinin ardından Vali Zorluoğlu ve beraberindekiler, s Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu, ilçe kaymakamları ve Belediye Başkanları, Kurum Amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yalova Standını Van Valisi Murat Zorluoğlu, Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtiçi Tanıtım ve Yayınlar Daire Başkanı Nezafettin Aydoğan ve bir çok protokol üyesi, katılımcı ziyaret etti. Ziyadetçiler tarafından Yalova standı ve Yalova Kolonyaları, Sabun Çiçekleri, Balı, Kivisi ve görselleri ile yoğun ilgi gördü.