Büyükgümüş; Yalova’yı 21. yüzyıla hazırlıyoruz

0

AK Parti Yalova Milletvekili, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, “Yalova Üniversite’mize kazandıracağımız Uluslararası Kongre Merkezi ve yeni açacağımız fakültelerle hem verdiğimiz eğitimin kalitesini arttıracağız hem de öğrenci sayımızla bölgemizde öncü bir üniversite olmayı hedefliyoruz” dedi.

AK Parti Yalova Milletvekili, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan ‘Türkiye Bülteni’ isimli derginin Eylül ayı sayısına konuk oldu. Büyükgümüş, “Yalova’yı 21. yüzyıla güçlü şekilde hazırlayacak büyük bir gayretin içerisinde olacağız” dedi.

Bölgemizde öncü bir üniversite olmayı hedefliyoruz..

Büyükgümüş, röportajında şu ifadelere yer verdi: “Yalova, Marmara’nın gözbebeği bir ilimiz ve tarımdan turizme, katma değeri yüksek sanayiye büyük potansiyelleri içerisinde barındırıyor. Biz de bu çok yönlü gelişim stratejisine bir de eğitim şehri olma fonksiyonunu ekleyerek üniversitemizin gelişimiyle Yalova’yı 21. yüzyıla güçlü şekilde hazırlayacak büyük bir gayretin içerisinde olacağız. Seçim kampanyamız boyunca AK Parti siyasetinin temel ilkesi olan toplumun tüm kesimlerine seslenme ve milletimizle siyaset yapma düsturuna sıkı sıkıya sarıldık. Böyle olunca sadece kuru bir propaganda sürecinin ötesinde Yalova’nın sorunlarını, potansiyellerini bizzat muhataplarından, yerinde öğrendiğimiz hem bir tanışma hem de birlikte 5 yıllık gündemimizi oluşturduğumuz bir süreç oldu. Yalova Üniversite’mize kazandıracağımız Uluslararası Kongre Merkezi ve yeni açacağımız fakültelerle hem verdiğimiz eğitimin kalitesini arttıracağız hem de öğrenci sayımızla bölgemizde öncü bir üniversite olmayı hedefliyoruz. Bunun yanında her biri kendi alanında ihtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgelerimiz, çiçekçilik alanında sektörün değişik alanlarında gerçekleştireceğimiz kümelenme çalışmalarıyla Yalova’nın dünyaya açılan çiçekçiliğini daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Yılın belli dönemlerinde organize edeceğimiz festivallerle şehrimizde çiçekçilik, yeme-içme ve tersaneler başta olmak üzere tüm alanlarda yapılan çalışmaları tematik alanlarda ilgilileriyle buluşturmuş olacağız.”