İl Sağlık Müdürü Sezen; Hastanelerde doktor kadrosu büyüyor’

0

Yalova’da hastane hekim kadrolarına yapılan yeni atamalar sevindirdi.

Konu ile alakalı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Hakan Sezen;
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına göre İlimize 20 pratisyen ve 3 uzman hekim ataması gerçekleştirildi.
Ataması yapılan hekimler Yalova Devlet Hastanesi, Çınarcık Devlet Hastanesi, Altınova İlçe Hastanesi, Armutlu İlçe Entegre Hastanesi ACİL servislerinde görevlendirilecekler. Pratisyen hekimlerimizin yanı sıra ataması gerçekleştirilen 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Yalova Devlet Hastanesi, 1 Aile Hekimliği Uzmanı Armutlu İlçe Entegre Hastanesine ve 1 Dahiliye Uzmanı Altınova İlçe Hastanesinde görevlendirilecektir.

Sağlık Müdürü Dr. Hakan Sezen; “Sağlık sektörü insana insanla hizmet etmektedir. Bu sebeple hastanelerimize yapılan atamalar ile acil servislerimizde görev yapan hekimlerimiz açısından faydalı olacaktır. Özellikle ilçe hastanelerimize yapılan uzman hekim atamaları ile vatandaşlarımız için daha kolay ulaşılabilir, yerinde ve kaliteli sağlık hizmet anlayışı hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

Hekim atamaları haricinde de Yalova Devlet Hastanesi içerisinde planlama sorunu nedeniyle yaşanan hemşire eksikliğini çözmeye yönelik olarak Sağlık Müdürlüğü tarafından ivedilikle il içi 15 hemşire görevlendirilmesi sağlanmış, göreve başlayacak yeni sağlık çalışanları ile bu hafta içerisinde hemşire çalışma şartlarının da iyileştirilmesi hedeflenmiştir. Bu vesile ile İlimize atanan hekim arkadaşlarımıza Yalova’mıza hoş geldiniz diyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.