Mehmet Gürel ; Biz, Birlikte Yalova’yız..

0

Cumhuriyet Halk Partisi 3. sıra milletvekili adayı Mehmet Gürel, önümüzdeki dönem belediye başkanlığı için aday adaylığını parti il binasında açıkladı.

..”Ben Mehmet Gürel; Yalova şehrinin yeni belediye başkanı olmaya hayırlısıyla talibim.Yalova’yı yarınlara taşıma sorumluluğunu şu an itibarı ile üzerime alıyorum.”

..”Yalova’yı tanıyan; sorunlarını bilen bir ekibiz. Bu konuda iddiamız olduğunu bilmenizi istiyorum. Partimin öngörüsü ve sizlerin de izniyle Yalova’nın yeni belediye başkanı olmaya talibim.”

“Gururla belirtmek isterim ki; ben ve ekip arkadaşlarım bu kenti, Yalova’yı yönetme iddiasını ortaya koyabilecek liyakat ve vizyon sahibi insanlarız. Biz; Yalova’nın güncel ve gelecekte oluşabilecek sorunlarının hepsini biliyoruz.”

..”Yalova Belediye başkanının, başkan yardımcılarının, meclis üyelerinin ve tüm ilgili personelin aldığı her karar, attığı her imza Yalova’nın bugününü ve geleceğini şekillendirir. Bizlerin ve evlatlarımızın hayatını etkileyecek kararların elbette liyakat sahibi ve profesyonel kişiler tarafından alınması gerekmektedir.”

Cumhuriyet Halk Partisi 3. sıra milletvekili adayı Mehmet Gürel, önümüzdeki dönem belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Gürel, parti binasında kalabalık bir grupla basın toplantısı düzenledi. Gürel, yaptığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. “Siyaset, ortaya bir iddia koyma işidir. Yalova’yı tanıyan; sorunlarını bilen bir ekibiz. Bu konuda iddiamız olduğunu bilmenizi istiyorum. Partimin öngörüsü ve sizlerin de izniyle Yalova’nın yeni belediye başkanı olmaya talibim” diyen Gürel, “Bu sorumluluğu şu andan itibaren bireysel olarak üzerime alıyorum. Ciddi bir şekilde taşıyacağımı da ümit ediyorum. Bu kenti birlikte yöneteceğiz. Biz birlikte Yalova’yız. Hep beraber Yalova’yız. Bu kenti doğru ve güçlü bir şekilde yarınlara taşımak için hep beraber çalışmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

‘Her başkan kente en iyisini yapmaya çalışır’..

Her dönem belediye başkanlarının bulunduğu şehre en iyisini yapmaya çalıştığını söyleyen Gürel, “Partilerde aday adayı olmak bir bayrak yarışıdır. Bizim iddiamız, daha iyisini yapabileceğimizi savunmak değil; en iyisinin olmasını istiyoruz. Bu, diğerlerinin kötü olduğunu göstermez. Yalova’nın şimdiki belediye başkanı ve daha önceki başkanlar, zaten kendi becerilerini ortaya koydular ve günün şartları dahilinde kente en iyisini yapmaya çalıştılar. Ben ülke için de buna inanırım. Bu, bizim en iyisini yapacağımızın ortaya konulmasını da engellemez. Kesinlikle o düşüncede değilim” diye konuştu.

‘Siyaset iddia işidir’..

“Biliyorsunuz bundan yaklaşık 5 yıl önce heyecan dolu, umut dolu bir yürüyüş başlatmıştık” diyen Gürel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün daha fazla heyecanla daha çok umutla bu yürüyüşe kaldığımız yerden devam edeceğimiz gündür. O günden bugüne partimiz bana; Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini, Belediye Başkan Aday Adaylığı fırsatını, birçok seçimde sandık görevlisi ve okul sorumlusu görevlerini, İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelikleri görevlerini, çeşitli ihtisas komisyonlarında çalışma görevlerini ve en sonunda da Yalova CHP milletvekili adaylarından biri olma şansını vermiş ve beni onurlandırmıştır. Gayret ve özveri ile çalıştığımı düşündüğüm bu görevler beni siyasal, bürokratik, teknik ve sosyal konularda daha da tecrübeli hale getirmiştir. Siyaset bir iddia işidir. Ve gururla belirtmek isterim ki; ben ve ekip arkadaşlarım bu kenti, Yalova’yı yönetme iddiasını ortaya koyabilecek liyakat ve vizyon sahibi insanlarız. Biz Yalova’nın güncel ve gelecekte oluşabilecek sorunlarının hepsini biliyoruz. Daha da önemlisi; bu sorunların nasıl çözüleceğini kanımca en iyi biz biliyoruz. Kentsel ulaşım, kentsel dönüşüm, kentsel kültür ve kent kimliği, kentin stratejik pazarlaması, kentsel tasarım, kentsel ekonomi-yoksulluk ve güvenlik ile benzeri ana başlıklar ve alt kırılmalarına dair tüm sorunları ve Yalova’yı geleceğe en güçlü şekilde taşıyacak bu konulara dair çözüm önerilerini en iyi biz biliyoruz. Biliyorsunuz; ben şehir plancısıyım. Benim uzmanlık konum zaten şehir.”

‘Ciddiyet ve liyakat ister’..

Yalova gibi şehri yönetmenin ciddiyet ve liyakat gerektirdiğini söyleyen Gürel, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yalova gibi bir şehri yönetmek muhakkak sıcaklık, samimiyet gerektirir. Ama tüm bunların üzerinde en başta ciddiyet ve liyakat ister. Yalova Belediye Başkanı’nın, başkan yardımcılarının, meclis üyelerinin ve tüm ilgili personelin aldığı her karar, attığı her imza Yalova’nın bugününü ve geleceğini şekillendirir. Bizlerin ve evlatlarımızın hayatını etkileyecek kararların elbette liyakat sahibi ve profesyonel kişiler tarafından alınması gerekmektedir. Vurgulamaya çalıştığım ana başlıklara dair vizyonel yaklaşımlarımızı ve projelerimizi önümüzdeki süreçte geniş katılımlı bir toplantı ile Yalova kamuoyu ile paylaşacağız. Sonuç itibarı ile şu anda partimde, örgütümde, büyük bir huzur, inanç ve iddia ile söylemek isterim ki, ben Mehmet Gürel; Yalova şehrinin yeni belediye başkanı olmaya hayırlısıyla talibim.Yalova’yı yarınlara taşıma sorumluluğunu şu an itibarı ile üzerime alıyorum. Ve herkesi, bu kentin mahallelerinde yaşayan tüm Yalova halkını; siyasi görüşü ne olursa olsun, kökeni ne olursa olsun, erkeğini kadınını, yaşlısını gencini, emekçisini işverenini, emeklisini çalışanını; Yalova’ya değer katmayı isteyen, bu kentin geleceğine dair endişe duyan herkesi bu mücadelede beraber yol almaya, siyaset üretmeye, Yalova’yı yarınlara birlikte taşımaya davet ediyorum. Çünkü unutmamalıyız ki; ‘biz birlikte Yalova’yız.”