Güleç; Çıkmalar yaz sezonu sonunda kaldırılacak

0

DÜZENLEME YAZ SEZONU SONUNDA YAPILACAK

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Bad Godesberg Parkı, Gazipaşa Caddesi ve Rıhtım Caddesi üzerindeki işyerlerinin kullanmış oldukları açık alanların kullanım esaslarına uygun hale getirilmesi konusunda yasal sürecin devam ettiğini belirtti. Başkan Yardımcısı Güleç, imara aykırı yapılan çıkmaların yaz sezonu sonunda kaldırılacağını vurguladı.

Bad Godesberg Parkı, Gazipaşa Caddesi ve Rıhtım Caddesi üzerindeki işyerlerinin kullanmış oldukları açık alanların kullanımı ilgili müfettiş raporu sonrasında bu alanlar için Nisan ayında meclis toplanarak bir yönetmelik hazırlamıştı. Yönetmelik doğrultusunda imara aykırı yapılan çıkmaların bir kısmının yıkım kararı alınmıştı.

Bu konuyla ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Güleç; “Hem esnafların hem de orada yapılacak uygulamalar nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için çıkmaların kaldırılması işlemi yaz sezonu sonunda yapılacak. Bu alanlarla ilgili hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın menfaatlerini gözeterek bir yönetmelik hazırladık. Yönetmeliğe uygun olarak işyerlerinin yasal çizgiye çekilmesi için esnafımıza gerekli bildirimi yaptık. Hatta ilk olarak kendi tesisimiz olan Belediye’nin yerinde uygulama yaptık. Esnafımızın da aynı şekilde hareket etmesini istedik. Sezona girilmesiyle birlikte bu süreç uzadı. Alınan kararda herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Sadece mağduriyet olmaması için sezon sonuna kadar beklemedeyiz. Belediye Meclisinde onaylanan yönetmelik ve müfettiş raporu bizlere neyi emrediyorsa biz onu uygulayacağız” dedi.